mandus.BLOG - co - kde - o čem - s kým... filmy / Nová Paka

autor: mandus | 13. 10. 2007 So 11.18 | tisk | Ostatní, Nová Paka | 0 komentářů | 1535x

novapaka-znak Určitě nešlo přehlédnout několik „Fimových tipů“ Romana Pagače. Takže čekejte (snad) pravidelný přísun filmových novinek – je to opravdu fanda a viděl „všechno“. Hlavně si to všechno pamatuje na rozdíl ode mě.
Navíc, já jsem poslední dobou dost vybíravý na filmy a často bych používal naopak nevybíravá slova. (Slova kritika z filmu Lady in the Water: „Postavy chodily a nahlas říkaly, co si myslí. Copak to někdo dělá? V typické romantické situaci v dešti si nakonec milenci řekli, že se milují. Proč ve filmech všichni tak rádi stojí a mluví v dešti?“ a podobně.) Moje koentáče si přečtete pod článkem o filmu – tedy pokud ho uvidím.

Další věc, nad kterou jsem přemýšlel, je téma Nová Paka.


Asi začnu víc psát o Nové Pace, nebo nějaké články a situace porovnám s novopackou situací (to spíše kuli SEO). Prostě si říkám, že chci obsazovat lepší pozici na spojení města, ve kterém bydlím.
Zároveň jsme s pagim probírali situaci – sraz všech devítek (obou základek) – zde bych pak mohl hodit fotky a i předem upozornit.
Když zapracuju na novopacku, získá to čtenáře. Některé lidi by články tolik nezajímaly tématem, ale to, že to píše někdo, koho znají nebo, že je z jejich města, tak už je to trochu zajímá. Je to jako, když je někdo z naší „vesnice“ v nějaké TV soutěži – rozkřikne se to!

Novopacké téma mi možná přinese i větší možnost spolupráce, při opravě či nastavení počítače, počítačové sítě, obzvláště když to dělám za parádní cenu :-). Nebo připojení k Internetu v Nové Pace od firmy INP.

Takže určitě můžete čekat přísun filmů / filmových tipů a nejspíše i více textu o novopacku.



PS.:

Novopacký znak

Převzato z webu www.jicinsko.cz

Sídliště, založené asi v polovině 14. století, bylo již před r. 1478 povýšeno na městečko. Městem bylo snad až od r. 1791. Nejpozději v 17. století užívala Paka znaku, který ji vyznačuje podnes. Jeho znamení bývá někdy popisováno jako štít nakoso dělený routovým věncem. Tento popis však není přesný. Podle starých dokladů na zvonu z r. 1615, na pečetích od r. 1620, na razítkách, na kašně a budovách nedosahoval tento věnec (pruh) ke krajům štítu. Nešlo tedy o heroldskou figuru dělení štítu věncem, protože to by muselo dělit štít až do krajů. Heroldské dělení štítu z tohoto znamení udělal vlastně asi teprve Widimsky a jeho následovníci. Podle starých dokladů leží prostě věnec na štítě, je užší než šíře štítu, takže končí kousek od kraje, a to někdy dokonce poloviční lilií, takže se podobá koruně, ovšem bez podhledu dovnitř, u koruny obvyklého.

Popis znaku: Na štítě leží a jej téměř nakoso dělí „routový věnec“, tj. poněkud doleva prohnutý zelený pruh, lemovaný po levé straně řadou sedmi liliovitých nebo listových tvarů. Nedosahuje však až ke kraji štítu. Levé horní pole štítu je stříbrné, pravé dolní pole je červené. Obě pole, nebo alespoň dolní, bývají damaskována rozvilinami.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Beowulf & Grendel - Beowulf: Král barbarů Následující text: The Invisible »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.



Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK