Chyba F6 E3 u myčky Whirlpool - oprava

autor: mandus | 20. 11. 2021 So 10.55 | tisk | Počítače, mobily... | 1 komentář | 1063x

Po 8 letech nám postupně začala u myčky Whirlpool ADG 6240/1 FD (platí ale i pro další typy) vyskakovat chyba F6 E3 (nebo možná obráceně E3-F6), prostě tyto dvě střídající se chyby – dle návodu to krouží kolem pěny v myčce, nedostatku vody, tlaku vody atd. Ale všechno je tak trochu vedle a ani nějaké důkladné vyčištění myčky nepomůže. Chyby vyskakovaly čím dál častěji a většinou třeba po hodině nebo půlhodině mytí. Voda byla teplá, zdálo se jí i dost, problém i u prázdné myčky, myčka napouštěla vypouštěla… Trochu jsem to zprvu tipoval na nějaké vadné čidlo.

Jelikož ale problém není až zase tak složité opravit i svépomocí a je to relativně častá závada, rozhodl jsem se napsat co s tím, třeba to někomu pomůže.


Nejvíce práce je nakonec vysunout myčku z kuchyně.

Pak už jde o problém dílu zvaného „MOTOREK ROZDĚLOVAČE DISTRIBUCE VODY+GUFERO“, který se nahází na zadní straně uprostřed zhruba uprostřed myčky. U nás bylo označení toho dílu: 481010745147 Stejné díly používají vedle značky WHIRLPOOL i myčky značek BAUKNECHT, PRIVILEG.

Tento díl stojí cca 800 Kč, ale problém je pouze v jedné jeho části a to u mikrospínače. Někdy je pravděpodobně vadný mikrospínač, ale u nás byl vadný (zoxidovaný) pouze kontakt na plošném spoji.

Stačí tedy rozebrat ten rozdělovač (pár plastových paciček) a zkontrolovat mikrospínač.

Ušetříte cca 1500 Kč až 3000 Kč – podle servisu.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Koronavirus - po měsíci karantény nemá vláda žádný plán co s tím

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] Roman

Díky, pomohlo :) :-D

20. 8. 2022 So 18.11
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK