Internetové Aukce

autor: mandus | 17. 3. 2006 Pá 18.32 | tisk | Aukce, Ostatní, Zajímavé stránky | 3 komentáře | 1911x

obrazek

Pominu-li ebay, největší světovou aukci a zůstanu u internetových aukčních síních v ČR, zjistím, že je z čeho vybírat! O ebay napíšu příště (nyní jen pár perliček-na konci textu)!

Jenže situace není zase tak slavná, aukcí je sice několik, ale některé si ani nevydělají na svůj provoz. V předchozím článku jsem psal o zavedení poplatků u naší největší CZ aukce a doporučil tedy iKup. Teď jsem se tedy podíval jaké jsou další možnosti.
aukční portály budu řadit, zhruba, podle jejich důležitosti

1. Aukro

Již zmíněné Aukro je stále největší ze všech aukcí v ČR. Osobně s ním mám mnoho dobrých zkušeností a několik (přes 20) zdárně proběhlých dražeb (prodej i koupě). Dá se říci, že řazení rubrik a podrubrik je celkem logické a rychle se proklikáte přímo k aukcím, které Vás zajímají.
Navíc Aukro udělalo super partnerský program – za registraci získáte 100Kč a za klik na reklamu 80haléřů, které se vám ukládají na účet a časem je můžete buď vybrat, nebo je investovat do zvýraznění, přednostního výběru, umístění fotek a nyní i k zaplacení daně Aukru z úspěšného prodeje.
Uvidíme jak se bude vyvíjet situace s ohledem na cenovou politiku Aukra, která nahrává konkurenci.
Přejít na moje aukce


2. iKup

Jak rychle vyrostlo Aukro, nyní roste i iKup. S touto aukční síní mám zkušeností málo. Je totiž výhodné prodávat i kupovat stále v jedné (alespoň ze začátku), kuli obdrženým hodnocením, tak jsem byl u Aukra. Vzhledem ke zmíněným poplatkům a zdražení Aukra se jejich tempo vzestupu možná ješte zvýší. Množstvím předmětů se s Aukrem rovnat ještě nemůžou i vzhled je trošku horší (trochu chybí levé menu při výběru podskupin – vypisují se na vrchu strany). Dobrá věc je ale diskuse pod aukcí, kde se dozvíte odpovědi na otázky, které by jste nejraději také položili!
Partnerský program mají také, ale platí jen za zaregistrované nové členy, nikoli za příchozí, což je veliká škoda – lepší by to bylo spíše naopak. provizi z vydražené částky zaplatíte taky!

3. Aukce.cz

Stále se prezentuje Největší český aukční server, ale to už je dávno pase. Tato aukce upadá.. A velkou příčinou bylo to, že nebyla potřeba pořádná registrace a tak byly aukce jen tak. Někdo vyhrál, ale prodávající nebyl spokojen s částkou, za kterou se předmět prodal a tak se neozval. Hodnocení nemělo smysl. Prostě stačilo založit novou přezdívku a prodávat, s čistým rejstříkem, dále. Z toho se Aukro poučilo a Aukci.cz převálcovalo, iKup také později rozeslal registrační formuláře a tak situaci zachránil.
Nakupovat se vyplatí pro jistotu jen od lidí s palcem (= papírovou registrací = ověření), registrovat (k prodeji) se snad ani nevyplatí.

4. Abum

Tato aukce nevypadá špatně udělaná, možná se mi líbí více něž iKup. Co na to, ale pokud v ní není momentálně ani 100 předmětů… nemá cenu se zdržovat! Přesto jsem se zdržel a dokonce zaregistroval! Tato aukce může konkurovat PARTNERSKÉMU PROGRAMU Aukra (bohužel právě byl pozastaven :-( ).A to je asi její jediná šance na vzrůst. Jo, hold začátky jsou vždy těžké! Mimochodem nabízí ještě Váš Abum Shop službu za 45Kč měsíčně… nějaké nadstandardní služby+subdoménu atd. (moc jsem, ale zatím nepochopil)
…no uvidíme, jestli vydrží, nebo krachne…

další už jen výpisem


www.sbazar.cz/ – je to bazar s možností aukce, je tam hodně výrobků, ale nic nenajdete (jediné jak se dá hledat je vyhledávání, ale to vždy nestačí – např nejděte si inzeráty pouze s RAMkou 256MB SDRAM :-) )
www.i-aukce.cz/ – minimum předmětů
www.vatera.cz/ – minimum předmětů…
www.nabidni.cz/ – minimum předmětů…
www.e-aukce.com – aukce s nemovitostmi… divná aukce, neproklikal jsem se nikam, ošklivě, špatně udělaná…
www.a-aukce.cz/ – aukce s uměleckými předměty, ale bohužel prázdná… 

Příště tedy o eBay a PayPal

Ještě těch pár perliček z eBay :-) …

http://bleskove.centrum.cz/…clanek.phtml?… – Prodal vzduch, který dýchal Pitt
http://bleskove.centrum.cz/…clanek.phtml?… – Exmilenec na Aniston vyškvaří
http://bleskove.centrum.cz/…clanek.phtml?… – Elton John prodává svoji Fionu
http://bleskove.centrum.cz/…clanek.phtml?… – Zahnula mu, tak ji prodal na síti
http://bleskove.centrum.cz/…clanek.phtml?… – Kupte si Mercuryho Rolls-Royce
http://bleskove.centrum.cz/…clanek.phtml?… – Blunt vydražil sestru na internetu

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Zajímavé odkazy pro týden 12 (2006) Následující text: Novopacký portál – CENZURA! #4 – mám toho už dost »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] web Radim Smička Porovnání inzertních serverů.

Nechcete udělat porovnání inzertních serverů, které jsou častěji v ČR navštěvovanější než aukce?

19. 8. 2006 So 00.01
reaguj[2] web mandus porovnání

no možná udělám, ale když to shrnu na rychlo nyní, je to annonce.cz 99% skoro ve všem a pokud jde o hardware pc tak je to pcbazar.net (ale mužu na to kouknout podrobněji… :-) )

19. 8. 2006 So 04.14
reaguj[3] Blahoslav

dg

9. 5. 2023 Út 20.03
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK