Koronavirus - po měsíci karantény nemá vláda žádný plán co s tím

autor: mandus | 6. 4. 2020 Po 01.16 | tisk | Ostatní | 1 komentář | 1236x

Já jsem si pořád říkal, že ta kolektivní imunita dává smysl. No ale to bylo na začátku, když Koronavirus ještě nebyl ani pandemie a ve světě neumíralo tolik lidí. Což znamená, že se rizikové skupiny asi nedaří uchránit, jak by bylo potřeba. A nečekám, že u nás v ČR to zrovna půjde. Každopádně, jestli neklapne včas nějaký lék na Covid-19 nebo to nepřejde samo, tak bez „promoření“ se asi rok, dva fungovat v nějaké formě karantény moc nedá. Ani psychicky a už vůbec ne ekonomicky, jak je vidět z prvního měsíce karantény. Nakonec by asi by více lidí zemřelo na následky té situace než na koronavirus.


Takže buď celý svět (nebo EU) vyhlásí najednou úplnou karanténu třeba na dva měsíce (hmm… asi nereálné a s hodně velkou šancí, že se to stejně jen oddálí) nebo se bez promoření možná neobejdeme. Otázka ale je, jestli má smysl dělat to promoření po pár set lidech denně, to by trvalo tak dlouho, že ani nemá smysl mluvit o promoření a byla by to taková polovičatá karanténa, která by se více a více porušovala, možná ale jediná šance aby ekonomika trochu fungovala. Po desítkách tisíc denně to už má smysl co se týká promoření, ale to už není kontrolovatelné a jen se do teď vlastně zahodil měsíc času.

Každopádně si vláda kupuje hodně draze čas a vůbec netuší co dělat, nemá žádný plán a doufá, že to přejde samo (nebo přijde lék), protože to nejde platit donekonečna. Nejsem žádný epidemiolog, ale myslím, že když to začne kulminovat v karanténě co tu je (a sedí ta malá čísla nakažených = není v populaci třeba milion už uzdravených lidí s imunitou) a uvolní se pravidla bez toho, aby se to zahubilo úplně, tak se to zase se rozjede. Je tedy potřeba, aby to kulminovalo za „standardní“ (ne-karanténní) situace. Neříkám, že je to pro vládu snadná situace, ale ten chaos v komunikaci, těch zmatených změn, výmluv a neříkání (celé) pravdy je už celkem dost… Situaci za vládu zachraňují lidi co šijí roušky i podnikatelé, kterým se dařilo, mají know-how a možnosti na to jakkoli pomoci, viz třeba https://covid19cz.cz.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Ravolut - karta zdarma Následující text: Chyba F6 E3 u myčky Whirlpool - oprava »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] jarous

A co po dvou?

18. 5. 2020 Po 00.03
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK