Nabídka připojení k internetu v Nové Pace - souhrn

autor: mandus | 26. 8. 2007 Ne 22.16 | tisk | PRÁCE - www, seo, internet, obchod | 0 komentářů | 3352x

Pokud hledáte připojení k internetu vhodné pro každodenní použití, tedy pohodlné rychlé procházení webu, emaily s přílohami, sledování videí, poslouchání rádia atd. Vybral jsem pro Vás 4 hlavní novopacké poskytovatele, vzal rychlost 1024/1024, tedy tak akorát vhodnou k výše zmíněným požadavkům, kterou nabízejí všichni stejnou a porovnal ceny a doplňující informace.Bohužel ping není uveden nikde a bude se na bezdrátových sítích lišit i uživatele od uživatele, a pokud tedy používáte FTP (kopírujete hodně souborů) nebo a to především hrajete hry po internetu, chtělo by se to informovat, tam je to velmi podstatná informace.


Internet v Nové Pace – vybraní poskytovatelé – ceny s DPH
  INP (Internet Nová Paka) Goldware Futura net Universal Office
bezdrát – aktivace 0 Kč 1 184 Kč 3 570 Kč 0 Kč
bezdrát (5ghz) – cena za zařízení 3570 Kč / nad 1,5Km 4165 Kč 5 355 Kč neprovozuje 5 944 Kč
bezdrát (2,4ghz) – cena za zařízení 1600 Kč – většinou již neprovozuje 5 355 Kč v ceně aktivace 3 564 Kč
  zařízení Vám zůstane zařízení Vám zůstane zařízení je půjčené nejspíše půjčené
kabelem – sídliště 900 Kč neposkytuje 1 190 Kč neposkytuje
agregace 1:10 1:16 neznámá (neuvedena) 1:20
limit dat není není není není
VoIP (telefonování) ano /bez příplatku NE NE NE
měsíční paušál – rychlost 1024/1024 476 Kč 594 Kč 595 Kč 714 Kč

tabulkové porovnání cen – opsáno z webových pesentací firem dne 26.8.2007Obecně se v Nové Pace nedá doporučit pásmo 2,4 GHz, které je často zcela nepoužitelné. Na sídlišti je vhodné využít kabelové spojení, je levnější a přeci jen kabel je kabel. Mimo sídliště hledejte variantu s 5GHz připojením.

Bezlimitní tarify poskytují všechny 4 porovnané služby, to znamená, že stahování ani čas si nemusíte hlídat. U všech je poplatek pevný a nemůže se stát (ani žádným virem, dialerem), že by byl bez ohlášení vyšší.

Agregace, je rozdělení rychlosti pro více lidí, samozřejmě čím méně tím lépe. Futura to neuvání, například u ADSL bývá agregace často 1:50. Místní poskytovatelé jsou v tomto výhodnější. Nejhůře je na tom Universal Office a to, i když jeho cena je výrazné vyšší než u konkurence.

VoIP telefonie – je v podstatě klasické telefonování, koupíte si telefonní přístroj a vyberete telefonní číslo z Vašeho regionu. Telefonování v místní síti a v partnerských sítích je zdarma a volaní na pevnou linku a do zahraničí za výborné ceny. Možné je volat samozřejmě i na mobil, tam je však cena již standardní. Tuto službu poskytuje jen INP (internet Nová Paka), tady je ceník, služba je k internetu poskytována zdarma, jen si dobíjíte volací tarif.Jako nejvýhodněji se jeví využití služeb INP (Internet Nová Paka), na sídlišti poskytují připojení kabelem, mimo sídliště využívají již výhradně pásmo 5Ghz, k tomu je tu použita nejnižší agregace, VoIP a nejlepší cena.
Další v pořadí je společnost Goldware, která se cenou i agregací řadí na druhé místo, bohužel cena aktivace a zařízeni je dost vysoká, trochu ji snížíte, pokud předplatíte tarif na rok či dva dopředu, bohužel to nelze moc doporučit, v této sféře, kde stále rychlost a požadavky stoupají, podepsat tak dlouhodobou smlouvu a zaplatit tolik peněz dopředu není rozumné. Pokud to půjde, žádejte u nich 5GHz!
Futura má nejstarší síť, ale její internetová presentace je žalostná, chybí spousta věcí, 5GHz je jim nejspíše pro koncové zákazníky cizí, navíc zařízení jen půjčuje a to mnohem dráž, než je cena nového.Na sídlišti také poskytuje připojení kabelem a to je jejich záchrana, i když je dražší jak paušál, tak měsíční cena připojení oproti INP.
Universal Office budou bez pochyby mimo sídliště kvalitnější než futura, provozují i 5GHz variantu, ale INP i Goldware mají lepší ceny i agregaci. Takže asi nemá cenu se rozepisovat a vysvětlovat, že 714 Kč je moc, i když na svém webu hrdě hlásí „Naše ceny jsou na rozdíl od konkurence s DPH“ (smích), podotýkám, že v tomto článku jsou všechny ceny s DPH. A Goldware je jediný, který má ceny pouze bez DPH, Futura má uvedeno pouze s DPH, INP (obě ceny), ale jako by na tomto záleželo.
Obrázek si můžete udělat sami z tabulky, případně na konkrétní otázky a podmínky se zeptat přímo provozovatele.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Nejlepší mobil Následující text: Ezechiel 25/17 »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK