Jaký vybrat ICQ klient?

autor: mandus | 26. 2. 2006 Ne 12.46 | tisk | Software | 9 komentářů | 4893x

icq logo ICQ je v Česku nejrozšířenější IM síť, ale spousta lidí ani neví, že nemusí používat standardní program „přímo od ICQ“. Takže jaký jiný vybrat?

No přece ten, co má hodně funkcí, je co nejlevnější, vypadá vzhledově dobře, v paměti zabere co nejméně místa, má dobrou podporu, pluginy atd.

Takže standardní klient ICQ – můžeme asi rovnou vyloučit. Pluginy, vzhled a ovladatelnost… Většině lidí stačí, protože neviděli nic jiného. Dále pak tolerovat nucené reklamy (naštěstí je jde jednou utilitou odstranit)…Miranda může zabírat opravdu minimum místa na monitoru

Miranda může zabírat opravdu minimum místa na monitoru


Trillian je ve verzi zadarmo, ale to je asi nejhorší volba (pokud ze standard ICQ klienta odeberete reklamy, tak je asi lepší i on).
Ovladatelnost je divná, fuknce nikde…
Ale existuje i placená verze, která je možná to nejlepší pro ICQ, jenže už je to za peníze. Trillian navíc podporuje i jiné IM sítě jako třeba Yahoo, Jabber, MSN…

Už po měsíci používání ICQ jsem přešel na Mirandu a doteď mi vydržela!
Je zdarma, v paměti zabere místa málo, je naprosto nenáročná, vzhledů je nespočet a na obrazovce zabere také minimum místa! Vše lze nastavit a upravit! Existují stovky pluginů, samozřejmě i čeština. Samozřejmě podporuje snad všechny IM sítě (ICQ, Yohoo, Jabber, MSN, Gadu-Gadu, Skype (jen s orig programem), AIM, IRC)

Než začnete po instalaci Mirandy říkat, že nemá žádný funkce navíc,
koukněte na množství pluginů.
Výrazně ale doporučuji stáhnout rovnou mirandapack, který spoustu pluginů obsahuje už po rozbalení mirandy!

V Linuxu je další nabídka klientů, například GAIM, nebo Kopete, které používám i já, pokud právě pracuji v Linuxu. Nebo třeba PSI, Licq, YSM (prý i pod Windows), ickle, jabber, centericq, alicq, gtkicq, gnomeicu…. Prostě Linux – mraky náhrad, ale najít to pravé a 100% funkční (natož pak s podporou CZ) je horší.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Nebaví mě to! Následující text: Novopacký portál – CENZURA! #3 »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] Sranidst4 chybka

Mas tam jednu malou chybicku .. GIMP je program na kresleni .. pravdepodobne si myslel GAIM ;-) .. Jinak na trillian nedam dopustit ;-)

27. 2. 2006 Po 12.50
reaguj[2] Smudla Trillian rulezz

Hele plantazniku, Trillian PRO ma taky vybornou historii a povoluje mit nekolik aktivnich uctu online najednou a taky je cesky..

27. 2. 2006 Po 15.32
reaguj[3] web Martin Petráček

[2] Smudla : Ty jsi ale Šmudla :-) Miranda to má zdarma :-),ale Ty možná ani nevíš kolik Trillian PRO stojí, že?

27. 2. 2006 Po 21.41
reaguj[4] web Martin Petráček

[1] Sranidst4 :jo.. hned to bude opraveno

28. 2. 2006 Út 17.43
reaguj[5] skuhry

[3] Martin Petráček :no sice to neco stoji ale urcite ne prachy:)

10. 3. 2006 Pá 13.32
reaguj[6] BigBear QIP

Pouzival jsem ICQ standard klient, ten je dobry jen kdyz si clovek chce sem tam zaparit ;), pouzival jsem Trilliana a co se tyce free verze naprosto souhlasim, stoji za… a placena verze je skvela, dlouho jsem mel Mirandu, ale vse se musi hodne vychytavat(ale zase umi vse) a kdyz jsem poznal QIP, tak jsem zjistil, ze se ostatni muzou jit relativne zahrabat ;), zkuste ho!

22. 8. 2006 Út 18.45
reaguj[7] web mandus mandus.PACK / QIP

[6] BigBear : Já ho zkoušel je dobrej, ALE!! SUPER VEC KTEROU VYZADUJU A QIP JI NEMÁ (vysvětlím) mám 3 otevřené skupiny lidí

  • ICQ friends (zobrazeni lidi online i offline)
  • lidi (jen ONLINE)
  • kšeft (jen ONLINE)

ICQ frinds – těm píši i když jsou offline a mít všechny lidi zobrazené je zbytečné – nevejde se to na obrazovku a je to nepohodlné

Zkuste si můj mandus.PACK a na QIP se vybodnete :-) více info…

22. 8. 2006 Út 22.06
reaguj[8] Anarky IM KLIENT

Miranda jednoznačně, kam se hrabe icq omg? ^^

28. 8. 2010 So 16.26
reaguj[9] Jiří Hora Autor neví co píše.

Hned první věta: ICQ je v Česku nejrozšířenější IM síť, ale spousta lidí ani neví, že nemusí používat standardní program „přímo od ICQ“.

Každý kdo si registroval ICQ číslo souhlasil s licenčními podmínka, kde je napsáno, že není dovoleno používat jiný klient než ten oficiální. Takže by bylo vhodné větu přepracovat. Něco ve smyslu, že je možnost využívat i jiný klient než originální ICQ.

28. 11. 2010 Ne 12.31
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK