Taxi písek (kontrola webu po třech letech)

autor: mandus | 27. 3. 2019 St 17.53 | tisk | PRÁCE - www, seo, internet, obchod | 0 | 693x

Po pár letech je dobré zkontrolovat svůj stávající web i když je to „statická“ stránka, kde se nic nemění. Při kontrole webu pro Taxi jezdící v Písku – taxipisek.cz po cca třech letech od tvorby vlastně nebyl důvod něco zásadního měnit. Ale pár evolučních úprav a optimalizací přesto proběhlo.


Vše bylo přesměrováno z HTTP na HTTPS verzi, i když na webu není vlastně žádný formulář, kde by po návštěvníkovi někdo chtěl citlivá data. Ale prohlížeče to mají rádi :-) Taxi písek tedy jede na šifrovaném https.

Google v chrome již nepodporoval javascript smooth-on-scroll.js a v konzoli pro vývojáře vyskakovala tato hláška: Intervention – Unable to preventDefault inside passive event listener due to target being treated as passive. See https://www.chromestatus.com/…647093133312

Tento script, nicméně ani nebyl nijak zásadní, původně ovlivňoval jen rychlost scrolování a zbytečně se tedy načítal, tak jsme ho ani nenahrazovali a byl z webu Taxi Písek odebrán.

Proběhlo pár evolučních doladění a optimalizací, například v rámci onpage SEO. Do Title stránky jsme přidali telefonní číslo na taxi – zobrazí se tak i přímo ve výsledku vyhledávání a na webu přibyly i nějaké reference. Upravili jsme i drobnosti dle W3C validace, třeba odstranění frameborder v iframu google maps, výpočet šířky mapy, místo zadání 100% (což sice funguje, ale není ideální), byly přidány meta tagy Open Graph a doplněno pár značek schema.org/Taxi

Design webu Taxi písek je stále OK, responzivita i s novými většími displeji také funguje bez problému a vše vypadá dobře. Nic se nemění ani po kliknutí na tlačítko přímého volání, kalkulace ceny taxi atd. Tam se jen v rámci optimalizace doplnil nadpis Cena taxi písek. Poznámka: dokonce je po celou dobu tří let u této taxislužby zachována i původní cena za kilometr i nástup!

Našlo by se pár dalších věcí co se nechají v rámci další optimalizace upravit, jako třeba sloučení a pročištění javascriptů a stylů u knihoven, odladění fontů (především ikon), aby se ještě více urychlilo načítaní webu… Ale stále je zde i parametr cena/výkon.

Nezbývá tedy asi než doporučit, pokud budete nebo jste z Písku a okolí vyzkoušet TAXI Písek Ondřej Blízek. Funguje nejen jako klasická Taxislužba vozící osoby po Písku i kamkoli jinam, tento taxík vozí i věci, květiny, alkohol na párty, vlastně asi i cokoli, kamkoli. Spolehlivě a rychle.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Nejdražší alkohol - Hennessy 8 40% 1 l Následující text: Ravolut - karta zdarma »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Tento text již nelze dále komentovat.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK