Nejdražší alkohol - Hennessy 8 40% 1 l

autor: mandus | 25. 11. 2016 Pá 12.07 | tisk | Ostatní | 0 komentářů | 2003x

Jasným tipem na vánoční dárek 2016 je Hennessy 8 40% 1 l :-)
hennessy-8–40–1

8. generace rodiny Fillioux

Dům Hennessy oznámil důležitý milník ve své 250-ti leté historii. Stávající Master Blender, Yann Fillioux, oficiálně uvedl svého synovce, Renauda Fillioux de Gironde, který patří do 8. generace rodiny Fillioux, jako svého následovníka a nového Master Blendera. Jako poctu příchodu nové generace a tradici předávání savoir-faire výroby koňaku, stvořil Yann Fillioux svůj konečný blend, koňak Hennessy·8.

Ten ztělesňuje 250 let dokonalosti a neúnavného objevování. Jedná se o vzácnou limitovanou edici v počtu 250 lahví, která již nebude nikdy znovu vyrobena. Autorem obalu se stal známý umělec Arik Levy. Jeho karafa pro koňak Hennessy·8 je skutečným mistrovským dílem. Je vyrobena z ručně foukaného krystalu z dílny Baccarat a skládá se z 8 do sebe zasunutých kruhů znázorňujících 8 generací Master Blenderů a 8 eaux-de-vie obsažených v blendu.

Koňak Hennessy·8

Nadčasový a zároveň moderní, koňak Hennessy·8 je doslovným symbolem předávání Hennessy tradice z jedné generace na druhou. Je výsledkem vzácné alchymie a pojmenován po osmi eaux-de-vie, které obsahuje. Sedm z nich vybral Yann Fillioux a představují sedm po sobě jdoucích generací Hennessy Master Blenderů. Osmou eau-de-vie vybral Renaud Fillioux de Gironde, který bude po svém nástupu představitelem 8. generace rodiny Fillioux. Hennessy·8 je také ódou na svobodu a originalitu. „Číslo 8 je odvěkým symbolem dokonalosti“, říká Yann Fillioux, pro něhož se unikátní blend stal splněným snem a dodává: „pro mě ztělesňuje ideální jasnost a absolutní dokonalost.“

Kazeta koňaku Hennessy·8

Kazeta koňaku Hennessy·8 ukrývá karafu jako ochranná lastura. Je inspirována přírodou a historickým sídlem Hennessy ve francouzské oblasti Cognac. Je vyrobená z dubových prutů pocházejících z Hennessy truhlářské dílny La Sarrazine. Arik Levy sestrojil návrh v 25 vrstvách, kdy každá představuje 10 let historie Hennessy. Nepravidelné otvírání se kazetou táhne zezhora dolů jako symbol řeky Charente, která oblastí Cognacu protéká. Tento detail nabývá na hloubce díky měděnému „řečišti“, které září zevnitř kazety. Měděné vykládaní uvnitř kazety odkazuje na tradiční alambik, další ze symbolů dovednosti domu.

Karafy Hennessy·8

Karafy Hennessy·8 jsou ručně sestavované v dílně Atelier des Editions Rares, kde se vyrábí nejvzácnější kreace Hennessy. Každá karafa je jednotlivě číslovaná, podepsaná Arikem Levy a může být personalizovaná dle požadavku. Doprovází ji elegantní kufřík obsahující 4 degustační skleničky, které navrhl před 30-ti lety Georg Riedel a Yann Fillioux. Ty byly reeditované speciálně pro tento koňak. Součástí je i pipeta ze sudového dřeva a držák na korek. Krystalový uzávěr karafy zdobí gravírování s florálním motivem, v kterém rezonuje osm kruhů. Kolem hrdla karafy se táhne hedvábné vlákno měděné barvy, zapečetěné měděným medailonem nesoucím písmeno “H”. Tuto speciální techniku dokonale zvládl Guerlain, sesterský dům Hennessy.

Balení Hennessy·8

Balení Hennessy·8 doplňuje publikace popisující jeho příběh, klíč ke kazetě, personalizovaný štítek potvrzující autentičnost a číslovaný certifikát podepsaný Yannem Fillioux

hennessy-8–40–1 hennessy-8–40–1

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Webové stránky do 5000 Kč. Následující text: Jak šel čas - mobilní telefony »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK