Webové stránky do 5000 Kč.

autor: mandus | 4. 5. 2015 Po 15.53 | tisk | PRÁCE - www, seo, internet, obchod | 0 komentářů | 3240x

Jasně, proč ne. Má-li jít o jednoduchou prezentaci (hlavní www stránka + pár podstránek) na nějaké upravené šabloně, klidně i responzivní (přizpůsobivé zobrazení nejen na PC, ale i pro mobily, tablety a podobně). Předpokladem je, že budou dodány texty a obrázky, jelikož zde není moc prostor na nějaké konzultace, analýzy, studování oboru, konkurence, chování zákazníků a podle toho optimalizaci webu a přizpůsobení obsahu. Ale profesionálně vypadající webové stránky za 5000 Kč určitě udělat lze.

Chcete příklad, jak takové levné webové stránky mohou vypadat?
Vůbec ne špatně. Na podobný peníz vyšlo i vytvoření „mikrostránky“ cílené na prodej nákladních pneu.


Takovéto stránky slouží spíše jako jakási internetová vizitka. A ani za tuto cenu nemusí na zákazníka působit nikterak amatérsky a vzbuzovat tak nedůvěru. Titulní stránka se základními informacemi, nějaké reference, popis služeb nebo produktů, stránka o firmě a kontakt. Taková ta klasika pro živnostníky i menší firmy, především v menších městech, kde není taková konkurence a zákazník ve spojitosti oboru a města většinou nalezne web i tak na předních příčkách. Zákazník nalezne kontakt, otevírací dobu a další informace které hledá. Je dobré toto podpořit i registrací na mapy od Seznamu a Google. Když stránky budou statické (bez publikačního systému), náklady na provoz (doména a webhosting) budou někde u 60 Kč / měsíc.

Jestli chcete vytvořit webové stránky, kontaktujte mě. První konzultace je zdarma.

Nicméně 5000 Kč ale nestačí na webové stránky s nějakou promyšlenější marketingovou strategií na internetu, na analýzy situace v oboru, delší konzultace projektu, práci s ohledem na nějaký následný marketing, měření konverzí a cílů, následné další vylaďování textů, případně optimalizace struktury, PPC kampaně atd.

Ze zkušenosti má smysl rozpočet alespoň 15.000 Kč na nějaký menší web, kde se proberou hlavní otázky (čím se zabýváte, pro koho je web určen, kdo je konkurence, vaše výjimečnost…) následně spolu vymyslíme online strategii, navrhneme strukturu prvků na webu, odladíme nějaký originální jednoduchý responzivní design. Samozřejmě pokud je rozpočet vyšší je více času na detaily, které jsou často klíčové. Pro firmy, jejichž působení je celorepublikové, případně působí ve větších městech a obecně větší firmy, je potřeba se odlišit i na webu, budovat svůj brand a být lepší než konkurence. Rozpočty takových webových stránek se pohybují od 50.000 Kč. Po samotném spuštění webu následuje „kolotoč“ sledování, analyzování, optimalizování, investice do PPC kampaní a další online propagace.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Oprava chyb použitelnosti v mobilních zařízeních Následující text: Nejdražší alkohol - Hennessy 8 40% 1 l »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK