Oprava chyb použitelnosti v mobilních zařízeních

autor: mandus | 18. 3. 2015 St 11.24 | tisk | PRÁCE - www, seo, internet, obchod | 0 komentářů | 2467x

Google začal prostřednictvím Nástroje pro webmastery rozesílat zprávy ohledně použitelnosti webu na mobilních zařízeních. Vyhledávání Google tyto stránky nebude považovat za vhodné pro mobilní zařízení, což bude mít vliv na jejich pořadí ve výsledcích vyhledávání z chytrých telefonů.


Toto se týká velké spousty webů a jsem zvědav, jak se promítne ve výsledcích vyhledávání na mobilech, případně tabletech. Většinou není problém zazoomovat nějaký blok na stránce a hledanou informaci celkem pohodlně přečíst. Jako uživatel stále upřednostňuji spíše obsah, takže pokud nebude web úplně nepoužitelný pro mobil, byla by škoda, kdyby ho google nějak výrazně penalizoval a upřednostnil méně zajímavé, i když lépe optimalizované weby. Nicméně je jasné, že to, co je uživatel schopen tolerovat dnes, už nebude tolerovat za rok. A s tím předpokládám, se bude propadat i neoptimalizovaný web. S přihlédnutím ke stále rostoucímu počtu přístupů na webové stránky z mobilních zařízení, je tedy optimalizace webů pro tato mobilní zařízení velmi důležitá.

Test webové stránky na použitelnost v mobilech

Tento test od Google analyzuje adresu URL a oznámí, zda je vzhled stránky vhodný pro mobilní zařízení.

https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

Co to znamená, máte-li web s chybami v použitelnosti?

U nějakého publikačního / redakčního systému stačí pohledat nebo vytvořit novou responzivní šablonu a může vše běžet dále, nejvíce komplikací může nastat s již vloženými obrázky nebo videi, ale nic co by se nedalo vyřešit. Ale není potřeba již zveřejněné články přepisovat do nového webu ani se nezmění odkazy…

U spousty starších webů ale nyní nastává ten správný čas, kdy je vhodné se zamyslet nad kompletně novým moderním webem. Většinou potěší nejen nový responzivní design webových stránek, který se přizpůsobí návštěvnosti z mobilů tabletů i počítačů, ale i pokročilejší správa stránek z pozice uživatele. Je vhodné provést i analýzu dosavadních stránek z nabraných zkušeností a dat z google analytics (jsou-li k dispozici) a stránky tvořit již s nějakým smysluplným cílením – to se dříve také moc neřešilo (kupodivu se to často neřeší ani v dnešní velké konkurenci).

Jste-li v situaci, kdy chcete nové webové stránky, nebo redesign stávajících, rád se s vámi domluvím na spolupráci a společně posuneme váš online business na tu správnou úroveň.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Poptávky na eshopy Následující text: Webové stránky do 5000 Kč. »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK