Skylink (CS link) ve Windows Media Center (WMC), jak na to?

autor: mandus | 8. 4. 2010 Čt 15.01 | tisk | Počítače, mobily..., Počítače, mobily... | 10 komentářů | 5924x

Používám doma Windows 7 a v nich integrovaný Windows Media Center na pozemní vysílání. Obsluha programu je výborná i pro lajka, vše je přehledné a hezky zpracované. Plán nahrávání programů nemá chybu. Vše jde obsloužit dálkovým ovladačem. Je to pro mě nejlepší program pro příjem TV asi ze všech které jsem zkoušel (DVB Viewer, ProgDVB, DVB Dream, MediaPortal, další si už z hlavy teď ani nepamatuji…)

Jelikož jsem sám spokojený uživatel WMC, doporučil jsem to klientovi i na satelitní (DVB-S) vysílání Skylink. Pro vysílání UPC Direct je situace shodná. (Naopak DigiTV je vázáno na přijímač, takže legálně v PC asi nepoběží).

Co je potřeba pro příjem Skylink (platí i pro UPC Direct)

  • TechniSat SkyStar HD2 (1800 Kč)
  • TechniSat CI slot pro SkyStar HD2 (650 Kč)
  • CI modul cryptoworks irdeto (800 Kč)
  • Skylink karta (1500 Kč)

Klient měl v PC integrovanou grafickou kartu, která měla jen jeden výstup. Dokoupila se tedy grafická karta GIGABYTE HD 5450 (GV-R545OC-512I) 512MB, PCI-E (1200 Kč). Kuli prostoru a větrání v PC klienta jsem volil verzi s aktivním chladičem, ve většině ostatních případů bych volil pasivní chlazení. Tato karta má již i přímo HDMI, dokoupil se tedy kabel PremiumCord HDMI A – HDMI A M/M – 5m (200Kč). Pokud by měla karta volný DVI (neobsahovala HDMI), existuje i kabel DVI->HDMI.


Skylink + MediaCenter a kódované programy

Zde nastal ale problém! Windows Media Center (Windows 7) kartu v pohodě nalezl, nalezl všechny kanály na satelitech, obraz i zvuk u volných kanálů fungoval, ale neuměl pustit ty, které jsou šifrované. Tedy z českých programů nešel skoro žádný. 

A začalo tedy hledání v diskusích, jak to zprovoznit právě v MCE a nemuset použít jiný nepohodlný (co do kompletního ovládání z gauče) program. 

Nakonec jsem měl připraveny dvě varianty funčního Skylinku na PC pro pohodlné ovládání na TV i pro naprostého BFU:

  • 1) Program DVBLink (€21) – Tento software funguje i s kartou Technisat SkyStar HD2. Zjednodušeně řečeno, vytvoří virtuální TV Tuner, který funguje v MediaCenteru a namapuje pro něj programy z reálné televizní karty. Toto řešení je nakonec docela pohodlné i pro správu TV kanálů.
  • 2) DVB Viewer (€15) – Jakož i ostatní programy (které ale neumí hezký TV mód), umí i tento přijímat a dekódovat TV programy. DVB Viewer byl jako druhá volba co se po nastavení asi hodí i pro BFU.


Windows Media Center + DVBLink

DVBLink Je nyní asi jediný klíč, jak zprovoznit Skylink (nebo UPC Direct) v programu Windows Media Center. Instaloval jsem verzi DVBLink TVSource Version 2.1 (20 dní trial, cena €21).

Stažený archiv obsahuje DVBLink Server a DVBLink TVSource a přehledný manuál k instalaci a nastavení.
Nainstalujeme tedy DVBLink Server a poté i DVBLink TVSource, pak již dle manuálu, doplněného o obrázky nastavíme kartu, hlavičky, přidělíme k nim satelity a vyhledáme programy. Nakonec v záložce Server Configuration zvolíme programy, které chceme aby se posílali i do Media Centeru.

Update 2.10.2010: Reakce na dopis ohledně HTPC

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Europská komise Následující text: Nejlevnější platba do zahraničí »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] Roman Rajnoha

Chci se zeptat, zda spojení TechniSat SkyStar HD2, TechniSat CI slot pro SkyStar HD2, CI modul cryptoworks irdeto, Skylink karta a DVBLink TVSource Version pod Win7MC (x86, x64) skutečně funguje ?

Na fórech jsem našel, že dochází k častému kostičkování a hlavně s ATI kartami. S Ovidia méně, ale obraz je podstatně horší.

28. 5. 2010 Pá 17.27
reaguj[2] mandus

[1] Roman Rajnoha: Bohužel to nepoužívám osobně. Zákazník, si na toto řešení zatím nestěžoval. Respektive při třiceti-denní testovací verzi (DVB linku) byl spokojen, tak se to zakoupilo a používá to dále. Párkrát jsem u něho od té doby byl s jiným problémem a všiml jsem si, že se obraz občas cukl – nevím zda to má souvislost… Je mi ale divné, že by trhání (rozkostičkování) souviselo s grafickou kartou.

28. 5. 2010 Pá 17.38
reaguj[3] tark

Jak se toto řešení používá při příjmu z více satelitů naráz? :)

12. 9. 2010 Ne 19.09
reaguj[4] tark

Ještě dodám, že jsem laik a v satelitech se téměř nevyznám.

12. 9. 2010 Ne 19.09
reaguj[5] mandus

[4] tark: DVBLink toto omezovat nebude, normálně vyhledá na všech satelitech, jako i jiný satelitní software nebo stolní satelitní přijímač…

13. 9. 2010 Po 12.32
reaguj[6] Petr Kozák Dekodování více DVB-S tunerů pomocí 1 CS/SKYLink karty

Je možno přes tento SW DVBLink pomocí legální karty např. CSLink, kterou mám, dekodovat signál na 2 nezávislých DVB-S2 tunerech? Vlastním 2tunerovou PCI-E DVB-S2 kartu a rád bych ji využil 1× tuner k nezávislému sledování a v případě zájmu 2. tuner aby opět nezávisle na 1. tuneru nahrával jakýkoliv jiný dostupný program v nabídce CSLinku. Proběhly již pokusy s MyThTV, ale přiznám se, že Linux platforma opravdu není moje krev. Velice děkuji za reakci ( klidně i na mejl )

4. 1. 2011 Út 20.20
reaguj[7] kerke skylink + dvb logic

vedel by mi niekto poradit ako postupnými krokmi docieliť, aby technisat sky star hd2 + CI slot dekodoval zakodovane stanice na skylinku… v dvb logicu mam proble´m, stále mi vypisuje, že stanica zakódovaná

2. 8. 2011 Út 14.33
reaguj[8] Aleš čeština

Ahoj.Dá se prosím tě někde obstarat čeština do „dvb link server configuration“?Děkuji Aleš

2. 11. 2011 St 20.56
reaguj[9] Marek CAM

Zdravim, aky CAM bol presne pouzity ? Rozchadzam to uz tyzden a nic :(

24. 5. 2012 Čt 15.42
reaguj[10] Marek CAM

…ak toto tu bude niekto citat v buducnosti :) … SkyStar HD2 + CI slot nepodporuje novu generaciu CI modulov s oznacenim CI+. Ja som pouzil „klasicky“ CI modul Irdeto od Mascomu a vsetko OK. Funguje presne ako je uvedene v tomto clanku.

29. 5. 2012 Út 15.43
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK