HTPC + Windows MediaCenter

autor: mandus | 2. 10. 2010 So 19.03 | tisk | Software | 3 komentáře | 3192x

Přijatý email:
Na Vašem blogu MartinPetracek.com jste psal nějaké články o HTPC… Vzhledem k tomu, že o stavbě jednoho HTPC také uvažuji, chtěl jsem se zeptat na konkrétní zkušenosti, jak se vám systém zamlouvá, čím ho ovládáte, případně na nějaké tipy a postřehy.

Konkrétně uvažuji o stavbě HTPC s DVB-S tunerem (díky za článek o DVBLink, bude se hodit) postaveném na Win 7 Media Center, který by měl sloužit víceméně jako náhrada settopboxu s veškerou jeho funkcionalitou, tj. běžné přehrávání SD+HD obsahu ze satelitu, nahrávání (včetně programovaného), přehrávání jakýchkoli DivX, Xvid, MKV, DVD, fotek, hudby… a hlavně – s rozumným ovládáním, protože by to měli používat také rodiče, kteří nejsou IT založení…

Myslíte, že by něco takového šlo sestavit? :-)

Samozřejmě že šlo :)
Narážíte asi na článek Skylink / CSlink ve Windows Media Center, kde je jedna sestava popsaná. Vlastně bych chtěl upozornit akorát na kombinaci DVB-S (nevím jestli i DVB-T) s některými, grafickými kartami (osobně mám negativní zkušenost s grafikou ATI Radeon HD5450). Pokud se jenom kouká na TV tak je to OK, ale pokud TV běží v okně a něco se dělá v druhém okně (cokoli i prohlížení netu, psaní ve wordu), obraz se rozpadá. To samé i při použití dvou monitorů (jeden TV, druhý práce).


Plug-in do Media Center

Doporučuji pohledat na netu i nějaké doplňky, třeba mediabrowser se mi líbí (na správu souborů na disku). I když MCE umí přehrávat AVI, MKV a další, pouštím si to většinou v KMPlayeru, pokud bych ale seděl na gauči, tak sahám na ovladač a pustím MCE. Nejsem si jist, jestli MCE umí pustit DVDčka uložená na pevném disku (možná ale díky mediabrowser ano). Používám převážně AVI + MKV.

Dále pak třeba koukněte na tyto plug-iny

Na Windows Media Center mi vadí

  • Když je fullscreen, není možné sjet myší na vedlejší monitor.
  • Při nahrávání nekomprimuje (takže na 1,5 TB disk se vejde cca „jen“ 950h SD nebo 140h HD).
  • Pokud je třeba nova a prima na stejném multiplexu, není možné jeden program nahrávat a na druhý koukat (některé programy to umí).

Dálkové ovládání pro Media Center HTPC

K ovládání používám Genius Remote 300 – myslím, že na MediaCenter je to lepší než Logitech Harmony Remote. Prostě jakékoli ovládání dělané primárně pro WMC (se zeleným tlačítkem :) bude dostatečné k pohodlnému ovládání všech funkcí). Ten Genius má ještě k dobru to, že je možné naprogramovat další 3 zařízení. Mám tam tedy ještě pár základních voleb pro Receiver Yamaha…

Použití na DVB-S, DVB-S2, DVB-T…

Osobně nemám DVB-S (dříve ano, ale nikoli v WMC). Nyní montováno DVB-S2 u jednoho stálého klienta na příjem Skylink (škoda že WMC neumí sám bez DVB linku dekódovat programy). Já používám DVB-T, s čímž nemám problém, u MediaCenteru je super ovládání, vzhled. Hlavní jsou ale skvělé možnosti nastavení nahrávání. Možnost nahrát podle části názvu se hodí třeba u seriálů, kdy nefunguje správně klasické „nahrát seriál“, jelikož některé TV nacpou do názvu i řadu a číslo dílu. Lze nahrávat i podle herce atd. Funkční automatické probuzení PC pro nahrání pořadu a poté zase uspání je taky důležitá vlastnost.

Snad jsem trochu pomohl…

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Žádosti na hosting zdarma Následující text: Forex, akcie nebo komodity? »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] lukas

Netrpělivě čekám na další článek…

14. 10. 2010 Čt 20.02
reaguj[2] kerke skylink + dvb logic

vedeli by ste presne popísať postup ako cez tv kartu technisat skystar hd2 + CI slot + irdeto + ireto skylink karta rozchodit dekodovanie skylink…stale mi vo wmc7 ukazuje , že programi, ktoré som si nakonfiguroval v dvb logic – serveru sú zakódovoané… vďaka

2. 8. 2011 Út 14.11
reaguj[3] mandus

[2] kerke: To je dost zvláštní, DVB Link (od DVB Logic) posílá do MCE vlastní obrazovky (i s chybami) a tohle se mi moc nezdá. Jestli náhodou nemáte v MCE stále nastavenu kartu HD2 a satelit Astra. Tím by MCE naprosto ignoroval nějaký DVB Link. Musíte v MCE vybrat ten virtuální satelitní tuner od DVB Link a ten správný satelit (na 75 stupních myslím).

7. 9. 2011 St 23.17
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK