Nejlevnější platba do zahraničí

autor: mandus | 3. 5. 2010 Po 12.04 | tisk | PRÁCE - www, seo, internet, obchod | 2 komentáře | 5700x

Čas od času platím do zahraničí. Nepočítám drobné nákupy v e-shopech nebo eBay, kde lze platit přes PayPal nebo kreditní kartou. Nakupuji třeba Lapiony štěstí a platím do Číny částky v tisících dolarech.

Mám zkušenosti s platbou PayPal, T/T (převod z účtu), T/T přes PayPay, Western Union… Stále jsem ale nebyl spokojen s výší poplatků a špatnými kurzy. Proč vyhazovat několik tisíc Kč navíc za jeden převod…
Předchozí platby do zahraničí

Platba do Číny – na bankovní účet přes PayPay

Naposledy při mojí platbě do Číny T/T přes PayPay zkrachovala jedna americká banka, přes kterou peníze šli a převod se tak zdržel – trval snad 2 měsíce. Během toho jsem musel poslat celou částku ještě jednou přes PayPal, abych vůbec dostal zboží. PayPay ale stejně nenabízel moc dobrý kurz a při platbě na čínský účet byl poplatek 590 Kč. Peníze dojdou (většinou) do týdne.

Platba přes PayPal

Tuto metodu pro větší částky nelze doporučit, PayPal si dle mého obchodního partnera strhnul 5% ze zasílané částky. Peníze dojdou okamžitě.

Zahraniční platba z účtu na účet (T/T)

Liší se u každé banky, není to moc levné, ale pro větší částky je to často jena z výhosnějších možností. Platí se poplatky v procentech s minimální a maximální částkou například od 500 od 2500 Kč. Peníze dojdou (většinou) do týdne.

Platba přes Western Union

Za tuto službu jsou poplatky velmi vysoké. Navíc je nutné peníze vybrat v hotovosti a platit na přepážce pošty. Peníze jsou za 15 minut převedeny druhé straně. Několikrát jsem ji využil, jelikož to druhá strana vyžadovala i když je to jedna z nejdražších možností, kuli nutnosti vybírat hotovost a pak čekat 15 minut na poště na vyřízení převodu (nepočítám frontu). Druhé straně pak pošlete jen několik informací o sobě (jméno + adresu) a vygenerovaný kód a ona pak na své poště vyzvedne hotovost – je to tedy dobré pokud potřebujete poslat hotovost někomu na dovolené, ale pro business se mi to moc vhodné nezdá.

Výhodné platby do zahraničí

Nyní jsem začal spolupracovat s firmou REOL. Nabízí lepší kurzy než banky (samozřejmě i než PayPay, PayPal a Western Union) a převod na zahraniční účet (poplatky SHA) vyjde na 100Kč.

Toto se mi zdá zatím bezkonkurenčně nejlepší nabídka. Navíc mohu zatím říci, že komunikace je rychlá a jasná.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Skylink (CS link) ve Windows Media Center (WMC), jak na to? Následující text: Jak se optimalizuje na překlepy? »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] emar reol?

No ale, co když má výrobce (např. China) jen dvě možnosti, T/T a WU…? :-/ dík H.

18. 4. 2015 So 23.26
reaguj[2] mandus T/T platba do zahraničí

V době kdy jsem psal článek jsem využíval právě REOL. Jenže se pak zpřísnili podmínky České národní banky a nedostali potřebnou licenci. Nyní můžu doporučit http://www.citfin.cz (dobré kurzy i nízký poplatek za převod proti klasické bance).

17. 8. 2015 Po 18.43
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK