Vybral jsem si mezi HTC Hero a iPhone, nevím jestli dobře

autor: mandus | 15. 1. 2010 Pá 18.20 | tisk | Počítače, mobily..., Aukce | 0 komentářů | 1764x

Včera večer, nebo spíše dnes ráno jsem se trochu rozepsal, že uvažuji nad novým mobilem. Nakonec jsem dnes čučel na videa porovnání HTC Hero vs iPhone, HTC HD2 vs iPhone a nakonec i Google Nexus One vs iPhone. No všechny systémy vypadají opravdu dobře, ale u HTC HD2 se prostě bojím, že se často dostanu mimo rozhraní Sense na holý Windows Mobile 6.5 a pak ten mobil spadne z vrcholu až na dno. Google Nexus One se zde neprodává a nemá multi-touch a nadstavbu Sense (kdybych se rozhodl ho nějak splašit), HTC Bravo a Xperia X10 ještě nejsou v prodeji. Tak to výběr trochu ulehčuje.

Narazil jsem na mobil Motorola Milestone / Droid a ten vypadá velmi dobře má HW klávesnici, přesto je docela tenký. Bohužel Motorola v ČR není moc populární, takže se zde neprodává, velká škoda, jinak to byl hlavní favorit.
HTC Hero (Android) nebo iPhone 3G

Z toho co je nyní dostupné jsem volil mezi HTC Hero a iPhone 3G (GS je zbytečně drahé). Rozhodl jsem se že nakoupím na Aukru. Kde se dají oba sehnat těsně pod 8 tisíc.

Z videí a recenzí ale stejně nejde poznat vše, hezké porovnání na youtube měl uživatel PhoneDog. HTC Hero u mě vyhrává více možnostmi (takovou volností) a především homepage obrazovkou. IPhone má zase výborně odladěné UI (jen právě ta homepage mě nějak z videí nepřesvedčila, tak třeba i iPhone 4G) a je opravdu svižný (žádné cukání, no ale zase všechno video-srovnání bylo s verzí 3GS, která má rychlejší procesor a více paměti).

Závěr je takový, že si mohu hodit mincí – prostě nevím. Otevřu Aukro kouknu na iPhone a HTC, vidím tam HTC Hero se zárukou od Sunnysoft starý 2 měsíce, cena kup teď 7500 Kč. Beru ho!

HTC Hero

Po pár minutách od nákupu jsem stále spokojen :)
Jsem rád, že poznám systém Android, několik dalších verzí, které jsem uvažoval, na některé bych třeba musel čekat (nejsou v prodeji), také obsahovaly Android. Takže pokud nebudu spokojen, tak možná ještě ušetřím.
Trochu se bojím softwarové klávesnice a rychlosti systému. Vzhled teda není nic moc, ale snad bude v reálu hezčí než na obrázcích. Navíc asi za měsíc by měla být dostupný Android verze 2.1 i pro tento typ.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Vybírám chytrý telefon, místo mé Nokie E71 Následující text: HTC Hero recenze aneb co mě překvapilo aneb moje postřehy »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK