Vybírám chytrý telefon, místo mé Nokie E71

autor: mandus | 15. 1. 2010 Pá 00.37 | tisk | Počítače, mobily... | 0 komentářů | 1597x

Vlastně Nokií E71 mám už asi rok a jsem dost spokojený, Symbian mám celkem rád, byl jsem na něj zvyklý se SE M600i. Nokia má dotažené snad všechny nedostatky, které mi vadili u M600i. Je celkem svižná, má větší podporu (více a lepší aplikace) atd. Mám tam nainstalované Nokia Maps 3 (Nebo Ovi jak teď Nokia všemu říká), jsou výborné, jsem více spokojen než Garminem (obzvláště hledání a zadávání trasy) pro Symbian. Na komunikaci mám Nokia E-mail, a Nimbuzz (ten umí MSN, ICQ, GTalk, Facebook, Twitter, Skype, VoIP…), kalendář od Google synchronizuji přes Nokia Exchange (což ale není úplně ideální). Opera Mini funguje skvěle, LCG Jukebox je celkem dobrý přehrávač hudby… 

Proč měnit a co potřebuji

Mám v Nokii vše už docela vyladěno (jak to jen v Symbianu jde), ale nějak mě asi omrzela a chtěl bych něco nového. Moje myšlenky se ubírají k nějaké lepší synchronizaci Emailů a Kalendáře. Rád bych dobrý přehrávač hudby a možná i to video bych někdy pustil. Určitě musí mít i navigaci. Web browser je asi samozřejmost. Potřebuji klienta na MSN, k tomu se hodí asi i ICQ, Skype, GTalk. Občas potřebuji otevřít nějaký dokument, tabulku nebo pdf. Podporu Facebook a Twiter bych uvítal, i když to zatím mobilně nevyužívám (Nimbuzz umí na FB jen chat a to mi v mobilu stačilo, když jsem potřeboval někomu napsat). Na Nokii E71 mi tohle všechno sice jede, ale některé aplikace mi přijdou nedotažené a často i nevzhledné. Asi si toho všímá i Nokia a všechny tyto klíčové věci budou co nevidět přímo od ní! Ve finále se stačí podívat především na aplikace od Nokia, LCG a Handy.Moji favoriti?

Je možnost zůstat ve stáji Nokie a brát N97 – ale tam bych si kromě úvodní (lépe přizpůsobitelné obrazovky) a dotykového ovládání moc nepomohl. Novou N900 jsem zatím moc nezkoumal, je to moc nový systém. Tak už to vypadá na změnu značky, kde nastává i další otázka. QWERTY klávesnice? Zatím jsem ji vyžadoval, nyní jsem přípustný i řešení bez ní. Telefon alespoň nebude tak baculatý.

Přes všechnu snahu HTC udělat z Windows Mobile telefon (nikoli počítač na 4“ displeji – dosti neohrabané ovládání.) se svojí nadstavbou Sense tento systém vynechám také. Možná přijde v úvahu, až bude verze WM7.

Tak se nám výběr pěkně tenčí. Už už jsem byl rozhodnut, že zkusím Android. No a narazil jsem na článek pod který bych se, v názoru na Windows Mobile, mohl podepsat, napsal ho David Grudl. Pak jsem si přečetl ještě volné pokračování, no a ve vší parádě nastoupil do hry iPhone.

Do teď jsem iPhone trochu přehlížel, jako, že nedotaženou hračku – v diskuzích se mele totiž pořád to samé. No a já koukám, článek to není nejmladší a vše podstatné už je ošetřeno. V první chvíli jsem si říkal, že je to takový mobil pro pubescenty, kteří na něj celou brigádu šetří anebo rok brečí, až si ho vybrečí u rodičů. Mám z toho takový pocit, zvětšiny slov diskusních iPhone zastánců.

Tak jak to dopadne, nevím, nevím, nevím. Zatím můžu srovnat především tabulkově (a to k rozhodnutí nestačí). Android, iPhone nebo si ještě chvilku ponechám Nokii E71…

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Remi Gaillard "1999 - 2009" Následující text: Vybral jsem si mezi HTC Hero a iPhone, nevím jestli dobře »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK