Sony Ericsson M600i - výhodná koupě mobilu

autor: mandus | 5. 8. 2007 Ne 13.10 | tisk | Počítače, mobily... | 0 komentářů | 2028x

sony-ericsson-M600i

Dnes, když se začíná objevovat v e-shopech (k dodání 13.8.2007) model Sony Ericsson P1i za cenu 13.500 Kč, lze sehnat starý model Sony Ericsson M600i s roční zárukou za 5000Kč. Nebo i za 6000Kč s nějakým tím příslušenstvím, případně 7000Kč za nový kus. Přitom to jsou funkčně i vzhledově velmi srovnatelné přístroje.Vlastním již asi půl roku SE M600i a jsem spokojen, je fakt, že fotoaparát by se občas hodil a podpora WI-FI také, jako poskytovateli internetového připojení, kde je zahrnuto i bezdrátové, avšak v mobilu je to pouze 802.11b, tedy 2,4GHz a naše síť jede v 5GHz, tak by to pro mě nebylo zase tolik využitelné. FM rádio s RDS vem čert.

Chtěl bych ale vidět rozdíl rychlosti, navíc paměť RAM povyrostla z 32 MB u M600i na slušných 128 MB. Právě paměť byla v několika prvních firmwarech docela blbě pořešena, kdy se člověk nedostal ani do telefonního seznamu, když běželo moc aplikací atd. V poslední verzi firmwaru pro M600i již vše funguje dobře, ale stejně je škoda že je to (prý) již poslední finální verze, vždy ještě něco zlepšili a zrychlili. Nyní je řekl bych firmware P1i a M600i velmi podobný a naloďovat na míru se bude již jen novince. Softwarově jsou také mobily shodné, mají operační systém UIQ 3.0/Symbian 9.1, display QVGA, 262K, dotykový, TFT, avšak nový model by měl být lépe čitelný na slunci.

Tedy pár věcí, které hovoří pro koupi P1i tady je, ale jestli se vyplatí dát 9000Kč navíc oproti bazarové m600i nebo 6000Kč oproti nové. Mě určitě ne, naopak myslím, že je vhodné koupit m600i, a v bazarech a aukcích půjde cena možná ještě trochu dolu, když začnou někteří uživatelé chytrých telefonů kupovat novinku a svého modelu se zbaví.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Moje nejkratší zaměstnání – nejmenovaný inzertní portál Následující text: Autobusová doprava J. Grundmann – nová webová presentace »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK