Nejlepší souborový manažer Altap Salamander

autor: mandus | 14. 4. 2007 So 13.00 | tisk | Software | 2 komentáře | 2862x

Ano od včerejška se již nejmenuje Servant Salamander, ale Altap Salamander. Už jsem o něm párkrát psal.
Když jsem včera zapl počítač zjistil, že Opera 9.20 je už finální verze. A pár vteřin na to koukám, nový Salamander (Altap Salamander 2.5 RC3). Navíc do konce dubna by měla vyjít již verze 2.5 (už žádná RC4), je už jen potřeba dodělat podporu jazyků.
Salamander mi běží chvilku, takže jsem si všiml, že umí otevřít soubory OpenOffice, bohužel zatím dost nepoužitelně (ale je vidět nějaká práce). Zobrazuje rychlost a odhad času při kopírování, což není taková pecka, jako že lze rychlost omezit a nebrzdit tolik další práci na PC, když není nutné mít soubor zkopírován co nejdříve. Rychlost kopírování (přesouvání) jde měnit i během přenosu…

Altap Salamander


Jako další pro mě použitelná změna je například Quick Rename (F2), kdy je označeno pouze jméno (bez přípony), takže to ušetří čas, protože příponu většinou neměníme. Zapracovalo se taky na tom co lze prohlížet stiskem F3, což je asi hodně využívaná funkce – opravdu zobrazíte skoro vše (nové MS Office 2007 formáty xlsx a docx zatím ne). Pokud něco smažete a pak toho litujete, Salamander již dlouho nabízí funkci undelete, nyní je vylepšena o odhad míry poškození souborů (Good/Fair/Poor/Lost).
Více novinek ve verzi a co se připravuje do budoucna, najdete na stránkách Altap.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Spuštěna webová prezentace firmy Pneu Rais s.r.o. Následující text: Reinstalace PC »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] Kolega

Nesouhlasím, nejlepsi je Total Commander, dle hodnoceni nezavisleho profesionalniho capsopisu Computer..

19. 4. 2007 Čt 22.13
reaguj[2] web mandus

„nezavisleho“ – Computer :-D 8-O :-P kde sou ty časy kolego

  • pro mě neni total commander ani na druhem – jeho ovladani a i vzhled je tragický (jediná výhoda TC proti Altap Salamanderu je procházení sítí – pokud často přecházím mezi počítači, nebou jsou sdílené jen určité adresáře je to v TC rychlejší, ale to je jen detail oproti 150 věcem které ma TC horší a zmatenější (tedy zdlouhavější) i než Průzkumník ve Windows, pokud u někoho dělám nějaké úpravy na PC a nemám na flashce Salamandera (jde spustit bez instalace) a majitel má TC tak ho nepoužívám a jedu přes průzkumníka).
19. 4. 2007 Čt 23.20
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK