Vlastní fotoalbum na internetu

autor: mandus | 16. 9. 2006 So 14.15 | tisk | Software, Zajímavé stránky | 9 komentářů | 5835x

rajče Sháněl jsem způsob, jak co nejjednodušeji a nejrychleji dostat své fotky na internet! Existuje spousta fotoalb hotových, nebo polotovarů, které si můžete nainstalovat na svůj hosting. Nezabere to moc práce, navíc si můžete vše vyladit podle sebe…
Já jsem ale chtěl ještě něco jednoduššího (rychlejšího). Nezkoušel jsem všechno, ale jen hledal a četl co kdo nabízí.

Našel jsem služby jako:

  • http://www.foto-album.cz/  – Systém nabízí 200MB prostoru pro fotografie, maximální velikosti 1MB na jednu fotku.
  • http://www.album.cz/ – Bezplatně dostanete jen 30MB prostoru a placené verze jsou 100MB(79Kč/rok) a 300MB(229Kč/rok)
  • http://foto.tiscali.cz/ – Opět pouze 30MB prostoru, max. rozlišení je 1024×1024
  • http://album.volny.cz/ – Dostanete max 40MB prostoru, výhodou je neomezená velikost fotografie.
  • http://www.fota.cz/ – Neomezený prostor pro ukládání fotografií a neomezený počet alb. Velikost souboru max 100kB, ideální velikost do rozlišení 800×600.
  • http://album.fotoonline.cz/ – Neomezený prostor pro ukládání fotografií a neomezený počet alb. Privátní a veřejná alba, formát JPEG, TIFF a BMP, nezmenšuje fotografie…
  • http://www.rajce.net/ – Miroslav Buček – tento jediný člověk stojí za tímto projektem. Zdá se že počet fotografií a alb není nijak omezen.
  • http://www.fotky.info/ – 100MB prostoru, zajímavou doménu „vasedomena.fotky.info“ ale cena za to je 100Kč/rok, fotky kopírujete jen přes FTP, takže velmi pohodlněA já si nakonec vybral rajče

Zdá se že počet fotografií a alb není nijak omezen. Fotografie nahráváte přes stažený program..Vyberete jakékoli velikosti a oni se zmenší sami na požadovanou velikost. Prý bude podpora i na originální velikosti fotek a podpora FTP. Stránka s fotografiemi vypadá velmi jednoduše (jde přeci o fotky).
Použitelnost je taky dobrá, při nahrávání fotek je jednoduchý průvodce, kdy zároveň můžete vložit popis fotografie. Vše uděláte offline a pak jen odešlete výsledek! Výhodou je, že dostanete svoji adresu, (např. http://mandus.rajce.net ) a tam je vše vaše pohromadě u album.fotoonline.cz mi to tak nepřišlo, ti se tváří jen jako sbírka všech fotoalb dohromady, ani nevidíte od koho jsou.
Navíc na rajčeti se fotografie načítají už předem a při listování (postupu na další fotky) tedy nečekáte!
Na fotoalbu se stále pracuje a i vy můžete vložit připomínku, kterou by autor mohl doplnit do programu. Taky nesmím zapomenout, že při registraci stačí jen email a nick, některé ostatní služby chtějí informací nějak zbytečně moc!

Ze zahraniční scényPokud máte opravdu talent, koneckonců vlastně ani nemusíte mít :-), můžete zkusit moje oblíbené http://www.deviantart.com/ , ale to už je jiná kategorie, jiná použitelnost a jiná liga. Fotky se vkládají po jedné a zvolíte přesně téma až do detailů, ale fotka se objeví i ve vašem přehledu v galerii.

Shrnutí

Zatím jsem u rajčete (jen pro fotky novopacka), s těmi fotografiemi to nevypadá nijak vážně :-). Své fotky mám zde ve fotoalbu. Ale možná zkusím službu od google! Email už používám taky jen google (už ani ne svůj placený).

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: ICQ - vytuhnutí, padání, 100% vytížení CPU... Následující text: [tentomuši tonda] ...37 víkend »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] web Huggi

rajce je hodne dobry..jen uz dost pomaly..ale to se tyka snad vsech..proto jedine vlastni hosting..

  • proc si neco hledal kdyz RS2 ma dost kvalitn ifotoalbum avelmi jednoduchy na ovladani..v novy verzi bude jeste lepsi..
16. 9. 2006 So 16.29
reaguj[2] web Huggi
  • jeste mas chybku v odkazu na vlastn ialbum na rajceti..ma bejt ‚.net‘ ;)
16. 9. 2006 So 16.30
reaguj[3] Srandist4 fotopic

taky hodne dobrej je www.fotopic.net tak na to mrknete

17. 9. 2006 Ne 12.04
reaguj[4] web mandus

[2] Huggi :Jo, dík (opraveno)

…já vím, toto fotoalbum mi stačí a zatím nehodlám něco měnit. Ale třeba až zkusím google album, změním názor. Na hostingu mám sice 4GB tak by neměl být problém s místem, navíc myslím, že než zaplácám nějaký to gigo daty, tak bude velikost prostoru ještě navýšena.

A jestli bude v nové verzi lepší nevim, novou verzy stáhnu až bude změněn archiv, jinak jsem s redakčním systémem (trochu SEM/SEO pro autora ;-) ) spokojenej

17. 9. 2006 Ne 15.39
reaguj[5] web mandus

[3] Srandist4 : škoda, že FREE jen 250MB a pak už to stojí prachy, ale možnost FTP, statistiky, možnost pod heslem(ukázka)

17. 9. 2006 Ne 15.50
reaguj[6] web Huggi

[4] mandus :no nova verze bude urcite vylepsena..jen z mejch navrhu Jun souhlasil asi se 4..;)

17. 9. 2006 Ne 16.50
reaguj[7] web mandus

[6] Huggi : no já to ted moc nesledoval, tak mrknu, co se děje s RS :-)

18. 9. 2006 Po 15.44
reaguj[8] web AMDE jjii

[url=http://www.repliqueomega.com]Répliques Montre[/url] [url=http://replicaorologidilusso.com]Replica Orologi[/url] [url=http://www.copierolex.com]Rolex Répliques[/url]

13. 1. 2016 St 07.49
reaguj[9] web AMDE 332

se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

13. 1. 2016 St 07.50
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK