ICQ - vytuhnutí, padání, 100% vytížení CPU...

autor: mandus | 12. 9. 2006 Út 18.34 | tisk | Software | 3 komentáře | 3618x

Jo je to asi týden, kdy se to začalo nějak hroutit.
Já jsem vydal svůj mirandapack a tak mi psalo několik lidí co s tím. Že se jim to seká, případně vytěžuje CPU na 100%. Přišel jsem na problém s avatarem… (ve třech čtvrtinách byl pokažen)! Ano taková blbost to dělala, taky to moc nechápu (prostě protokol ICQ).
Radil jsem tedy smazat adresář ICQ (z Mirandy), on se stejně vytvoří znovu. Jsou v něm právě avatary kontaktů. Druhý krok byl, plugin loadavatars.dll – vypnout (třeba přejmenovat na loadavatars.dl). A zkontrolovat svého avatara!
Takže jen pro ty, kteří to ihned házeli na Mirandu! Dneska jsem narazil na podobný výklad na Helenčině blogu.

Co se týče tohoto problému – je to dost souhra náhod. Některé AOL avatar servery pro ICQ mají chybu a mají nacachované zničené avatar obrázky. A proč vlastně kvůli “malému pitomému obrázku” tuhne celý program – inu M$ má v jedné hojně používané API pro načítání obrázků chybu a ta vytuhne. Jinak problém nezpůsobují jen lidé s Mirandou viděl stejně poškozený avatar i u dalších, kteří používají jen ofic. klienta Nejedná se tedy o chybu Mirandy. celý text (doporučuji použít bod G – z článku Helenky)Další články o ICQ a problémech a alternativách:


Už toto by mělo stačit přestat používat ICQ, k postupnému přechodu pomůže třeba právě miranda, kde můžete využívat najednou ICQ + Jabber + MSN atd. Dle libosti – nepřijdete tedy o své přátele s číslem jen ICQ!

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Cesta kolem světa Následující text: Vlastní fotoalbum na internetu »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] Srandist4 TV program

Zdravim, ja mam jinej problem a to nefungujici televizni programy. Kdyz sem rozbalil tvuj pack normalne vsechno fungovalo par dni a pak najednou z niceho nic prestalo. Zkusel sem vsechno mozny a to jako vypnout plugin mTV, ale nic nezabira. Nevis cim by to mohlo bejt ? Dik

12. 9. 2006 Út 20.54
reaguj[2] web mandus miranda pack - Program TV

Jasne, že vím.. koukni na nastavení PLUGINu a pak na web – oni to zmenili… asi jediná pomoc je používat ceskenoviny.cz (mají méně kanálů, ale CZ tam jsou)

Moznosti / doplňky / TV program / tam nastavit adresu ceskenoviny.cz

Asi bude nutné stanice přidat znovu, nevím to jistě, já tamty odebral a ve „Vyhledávání kontaktů“ je přidal znovu.

Asi vydám nový pack, kde to bude, čekal jsem, že to na http://tv.sms.cz srovnaj (jestli to stihnu, tak už třeba zítra).

12. 9. 2006 Út 22.19
reaguj[3] Srandist4

okej .. diky ;-)

13. 9. 2006 St 11.55
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK