Apple iPad ideální nástroj pro důchodce

autor: mandus | 27. 1. 2010 St 23.32 | tisk | Počítače, mobily... | 0 komentářů | 1815x

Apple-iPad_small Zatím co jsou první reakce na iPad spíše negativní (nebo je to pro fandy zklamání), mě se iPad zdá dobré zařízení pro důchodce, nebo lidi, kteří nechtějí počítač, protože „je moc složitý“, zároveň by ale chtěli být na příjmu (IM / email) a koukat na zpravodajství…

Minulý rok jsem učil kurz počítačů (Windows XP) pro začátečníky. Problémy s myší (koukat na myš nebo na klávesnici + cit), problémy s klávesnicí (podobné jako s myší a ještě navíc hledání kláves). Ve Windows lze všude všechno moc snadno přesouvat (adresáře a ikony jsou všude, při nepovedeném dvojkliku se několikrát stalo, že se místo otevření souboru někam přesunul, ale kam). I když jsem se snažil nebrat to moc kvapem, někteří se přes to ovládání nedokázali přenést a vzdali to.

Věřím, že dát jim do ruky Apple iPad, pak by je to i bavilo…


A ještě ke všemu je to jistě blbu-vzdornější než Windows. Windows mají všude samá zatržítka a možnosti (složitosti), instalace programů je na několik kroků (všude celkem dlouhé popisy, lidem se to nechtělo číst a tak to jen tak přejeli očima a nerozuměli tomu). Pak je zde problém adresářů souborů a zástupců, které jsou všude. K souborům je několik přístupů, z nichž každý vypadá jinak. „Mám ten soubor v tento počítač nebo v galerii obrázků.“ Toto všechno některé nováčky velmi strašilo a číhalo to všude (při ukládání dokumentu otevírání obrázku…). Problémy s dvojkliky a občas pomalé reakce systému při spouštění programu nebo otevírání dokumentu vzbuzovali nejistotu.

Myslím, že Apple iPad je přesně vhodné zařízení pro takovéto lidi. Rychlé, více ucelené rozhraní, hezký vzhled a efekty. Umí to přehrávat hudbu a video, má to internet (zpravodajství, online fotogalerie příbuzenstva, komunikace) a hlavně snadné ovládání (prstem přímo na tu „věc“ ťápnu). Další plus je, že si to může člověk pohodlně vzít do postele nebo na gauč a tam si s tím může hrát a zkoušet (případně se může s nějakou událostí hned pochlubit partnerce/partnerovi koukajícímu na TV hned vedle něj) a ne nervózně sedět u PC a nervózně zkoušet správný dvojklik u PC.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Blogeři a blogování v ČR Následující text: Kvetoucí čaje - Luxusní dárkové balení »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK