Blogeři a blogování v ČR

autor: mandus | 25. 1. 2010 Po 22.18 | tisk | Ostatní | 0 komentářů | 1725x

Dneska jsem si trochu promazal a utřídil část záložek v Opeře a zjistil jsem zajímavou věc. Spousta blogerů, které jsem měl v záložkách (nyní jsem je prošel) svojí činnost v roce 2009 začala trochu zanedbávat až to dopracovali k poslednímu článku a amen.

Prošel jsem to nyní po dlouhé době, jelikož záložky používám k ukládání zajímavých webů (někdy i konkrétních článků) všech kategorií, ale to je tak vše, téměř nikdy se k těm záložkám nevracím. Snad jediné co vyhledávám zpětně v záložkách jsou nějaké scripty/návody, nebo služby okolo webdesignu, když tvořím nějaké nové stránky.

Skoro jsem tak dopadl také, práce je spousta a o čem tedy psát, když není moc času, snad právě o práci, když je toho plná hlava. Aktuálně se moje práce točí převážně okolo prodeje a dovozu thajských luceren aneb lampiónů štěstí a třeba i na pár informací z pozadí zbude místo. Zatím by to muselo být nadávání na zdejší systém :)
Zpátky k blogování…

Na začátku má každý začínající bloger jistě představu o pravidelném psaní článků, třeba každý den. A ono to i jde. Chvíli! Ale hlavní problém nastane, když se člověk ohlédne po návštěvnosti svého blogu. Buď píšete deníček „Co se dnes přihodilo“ a má stálé publikum, jenže malé a chcete větší. Takže se občas přidá i „bulvární“ téma a ejhle článek na kterém nebylo ani to tolik práce překonal mnohonásobně ostatní články. Někteří skončí tím, že už jen kopírují zajímavé články „koknurence“ a brzy zkončí. Situace okolo návštěvnosti a ubírání blogu nějakým (komerčnějším) směrem pak pořád trochu hryže svědomí. A co teprve, když se nasadí nějaký reklamní systém. :)

Ještě ke všemu je na blogera vyvíjen jakýsi (vnitřní) tlak, že by měl už něco napsat! Pak přichází fáze nucení se do psaní a s tím i uvažování o konci psaní. A tak se stává, že blogeři hodí na stránky text s nadpisem „Toto je naposled, děkuji a sbohem“, no a po pár měsících zase pokračují. (Dělají to tak i fotbalisti, hokejisti…). Prostě občas člověku pomůže se takto vyjádřit, utříbit si myšlenku, odpočinout si tím, pochlubit se, poradit s řešením nebo výběrem produktu. Často jsou články zároveň i poznámky blogera, pro situace, kdy přijde otázka „Jak že jsem to tenkrát dělal?“

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Kalendář pro Android (HTC Hero) Následující text: Apple iPad ideální nástroj pro důchodce »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK