Jakou bych si přál klávesnici

autor: mandus | 16. 10. 2008 Čt 10.23 | tisk | Počítače, mobily... | 3 komentáře | 1874x

  1. Nízký zdvih kláves (a tichý chod)
  2. F1-F12 – normální plnohodnotné klávesy, rozděleny po čtyřech, vlevo ESC
  3. Velký Enter
  4. Velký Levý Shift
  5. Velký Backspace
  6. Šipky, které mají kolem sebe prostor
  7. Multimediální klávesy – uspávání PC, hlasitost, kalkulačka
  8. Ve dvou řadách Insert, Home, Page Up (první řada) / Delete, End, Page Down(dolní řada)
  9. U drátové klávesnice kontrolky nejlépe vpravo nad numerickou klávesnicí (respektive ideální by byla kontrolky přímo na klávese :) – jde mi především o numlock)
  10. USB switch

Nyní mám Genius SlimStar PRO, která je skoro dokonalá, vlastně co se rozložení kláves týká, jen bych ubral šířku enteru (v dolní části) a šoupl tam klávesu s lomítkem, která nyní zabírá místo (a zmenšuje) backspace. Spíše bych chtěl jen kvalitnější provedení této klávesnice, tím myslím, aby šla klávesa zmáčknout i když ji mačkám výrazně na kraji. 

Prohlédl jsem klávesnice Logitech, bohužel mají buď velký ester a nebo levý shift, nenašel jsem rozumnou alternativu. Chicony umí rozložení jak Logitech a ještě přidává možnost s velkým ester a Shift, ale v tomto případě zmenší zase klávesu backspace, stejně jako Genius. Microsoft nacpe klávesu s lomítkem většinou místo poloviny enteru.
Prohlížím už i méně známé firmy, třeba I-Tec má velký enter, velký shift i velký Shift, ale klávesu s lomítkem dává vedle pravého shift k šipkám, přitom ester by byl dostatečně velký i kdyby se ukrojilo místo pro tuto klávesu.
V kanceláři přitom sedím u (naprosto obyčejné a levné) klávesnice Ednet, která má rozložení kláves v pořádku, tedy až na to, že má na výšku klávesy home, end, insert, delete, page up, down, což se taky dá skousnout, bohužel na internetu jsem ji nikde nenašel.
Nakonec je pro mě tedy nejmenší ústupek právě ten backspace, takže jsem neobjevil vhodnější klávesnici, než mi leží na stole.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Jaký LCD monitor koupit? Následující text: Brusle Nike Bauer Vapor XII »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] web ziki yes

taky nechápu, co je tak těžkýho na tom udělat klávesnici, která splňuje to co si napsal. Nedávno jsem kupoval, říkal jsem si že vezmu nějako dobrou tak do dvou tisíc, pídil sem se všude a nakonec stejně vyhrála za 200,– z datartu tahle: http://www.datart.cz/…vesnice.html .. přemýšlel jsem i o tý tvý, ale tam mi chyběly klávesy na přepínání písniček ve winampu

16. 10. 2008 Čt 12.15
reaguj[2] web avenger

Já sem zainvestoval do Logitech Wave, protože je pohodlná. Má měkký polštářek* a tichý chod =)

26. 10. 2009 Po 17.14
reaguj[3] web mandus

[2] avenger: Ten kdo rozdělil Funkční klávesy (F1-F12) po třech, by zasloužil useknout ruce. Blok kláves nad šipkami mi také takto nesedí, takže ani Wave není (pro mě) vůbec ideální.

2. 11. 2009 Po 23.35
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK