Radozo vystavuje v Galerii Cafebar - Lázně Bělohrad

autor: mandus | 18. 5. 2008 Ne 13.35 | tisk | Film/hudba/kultura | 0 komentářů | 2818x

RIMG0534_small Nejprve by asi bylo vhodné lehce představit malíře a surrealistu Radoslava Novotného, který si říká Radozo. Nyní žije v Lázních Bělohradu a je členem spolku Podkrkonošských malířů v Nové Pace. Životní cestu Radoza si můžete přečíst na jeho webových stránkách – ZDE.

Surrealismus je evropský umělecký směr, který usiluje o osvobození mysli, zdůrazňuje podvědomí. více o surrealizmu.

Surrealismus, který si Radozo vybral jako svůj směr u něho doslova znamená „Něco nad reálnem“ a malíř tak vytváří symbiózu myšlenek přenesených stětcem na plátno. 

Radozo + majitelka Kafebaru

Výstava obrazů malíře Radozo – 16.5 až 26.5. 2008

Výstavu zahájil starosta Lázní Bělohradu ing. Pavel Šubr s úvodním přáním galerii hodně úspěchů a krásných výstav, vlivu a prospěchu Galerie KafeBar No.109 na kulturní rozvoj ve městě s příslibem podpory ze strany města.

Majitelka Galerie Kafebaru No. 109 Monika Benešová současně s RADOZEM a starostou ing Pavlem Šubrem byli přímými aktéry slavnostního přestřižení stuhy. Během večera se představil a na housle zahrál nádherné skladby houslista uvedený pod momentální přezdívkou „Zrnko Písku“ čímž umocnil už tak příjemnou atmosféru večera. Mezi dalšími hosty byli rodinní členové jmenovaných a jejich kolegové a přátelé.

Radozo + majitelka Kafebaru + starosta stříhající páskuZa městské kulturní středisko se zúčastnil a fotografoval vedoucí památníku K.V.Raise Ladislav Stuchlík a malíře surrealistických obrazů,člena spolku Podkrkonošských malířů Radoslava Novotného uměleckým jménem RADOZO představil , umělecký malíř a význačný krajinář Vlastimil Mužíček ,také člen Podkrkonošského spolku malířů, z Nové Paky. Dále zúčastnění umělci Eva Šinkmanová, malířka krajin, kytic a Věra Hörstová, abstraktní malířka, také členky Podkrkonošského spolku malířů.

Vlastimil MužíčekVýstava a otevření galerie proběhly ve velmi příznivé atmosféře a přátelském duchu. RADOZOVi obrazy vzbudili velký zájem a byli předmětem mnoha zajímavých rozhovorů a hlavně vyvolávali to nejpodstatnější, o co autorovi šlo, tedy zamyšlení člověka nad sebou samým.

Surrealizmus v podání Radoza

Opilý-pianista---The-drunk-pianist Podivná hra osudu---The rummy game of destiny
Podivná hra osudu 3---The rummy game of destiny3 Pslední varování---The last warning

Co si odnesete

Mimo zážitku, který je provázen mnoha úvahami, co si asi autor vybavoval, a co které věci na obraze představují, si samozřejmě můžete odnést i nějaký z vystavovaných obrazů. Radozo ale nabízí k prodeji i kalendáře velikosti A2 pro rok 2009. Kalendáře jsou v nabídce i s množstevní slevou, vhodné tedy pro firemní zákazníky, samozřejmě s prostorem pro firemní logo. Ukázka kalendáře

Kde se koná Radozova surrealistická výstava – mapa


Zvětšit mapu

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Unchained Melody Následující text: Kanada – Rusko (MS2008) »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK