Zivě doporučuje PasswordSafe, ale používejte raději KeePass

autor: mandus | 21. 10. 2006 So 19.18 | tisk | Software | 1 komentář | 3923x

Dneska jsem si přečetl na Živě.cz článek o bezpečnosti ukládání hesel. Jan Polzer píše „PasswordSafe: svěřte svá hesla bezpečnému sejfu“, nabádá, aby si lidé uložili hesla na jedno místo někde na internetu. No já tedy nevím, ale i kdyby to autoři vytvořili s nejlepšími úmysly, máme tu ještě hackery. Pro ně bude asi atraktivní vloupat se tam, kde je spousta hesel od spousty lidí pohromadě.
Také se může stát, že zrovna potřebuji heslo a ejhle web má třeba výpadek. No to je snad lepší si hesla napsat do texťáku a zaheslovaně ho zazipovat.
Pak je zde například program KeePass, ten je i ve verzi pro mobilní zařízení (chytré telefony s Windows mobile). Máte vše pod kontrolou na svém disku nebo ve svém mobilu. Program je nabízen zdarma!KeePass Password Safe

Jak jistě víte, není bezpečné používat stejná hesla pro více uživatelských účtů. Přitom registrace je vyžadována velmi často! A pamatovat si desítky hesel taky zvládá jen málokdo. Proto je tady Keepass.

Keepass můžete nosit stále na flashdisku, není potřeba ho instalovat, případně můžete nosit jen databázi hesel a můžete ho otevírat na všech PS, kde již keepass je. Mimochodem nezabírá ani 1MB.

Hesla jsou šifrována 256-bitovým systémem SHA-256, který ještě nikdo neprolomil. Navíc hesla jsou šifrována i když s nimi právě pracujete v programu. Databázi vašich hesel chrání jedno heslo po spuštění programu. Místo hesla můžete použít i soubor pwsafe.key, který program vytvoří a umístí třeba na disketu a bez toho se dál nedostanete. Nebo můžete heslo s * pwsafe.key* zkombinovat! Tedy musíte zadat správné heslo i mít vloženou disketu.

Při zadávání přihlašovacích údajů do databáze se vám zobrazuje jak kvalitní heslo používáte. Případně můžete použít generátor hesel.
Hesla je možné exportovat i importovat, pro použití konkurenčních programů… Používání je jednoduché, po vytvoření databáze s přihlašovacími údaji v jakémkoli prohlížeči (zkoušeno v Opeře a IE7), který chce zadat jméno a heslo kliknete do políčka se jménem a stisknete CTRL+ALT+A a vše se vyplní za Vás.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: The Settlers II - 10th Anniversary (remake) Následující text: ICQ tomu nasadilo korunu - update »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] vlasta

Té poslední větě nerozumím.(…CTRL+ALT+A a vše se vyplní za Vás.). Nějak nevim co s tím.

10. 1. 2010 Ne 21.32
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK