The Settlers II - 10th Anniversary (remake)

autor: mandus | 19. 10. 2006 Čt 17.50 | tisk | Software, Počítače, mobily... | 2 komentáře | 3149x

K sérii Settlers jsem se dostal hned na začátku, tedy díl první a naprosto mě to chytlo. Dvojka byla velmi podobná, jen několik vylepšení a lepší grafika. Díl třetí, na který se čekalo dlouho, přinesl spoustu změn a byl také skvělý. Krátko na to vyšla ctyřka, která jen vylepšila ovládání trojky, jinak vypadala jako datadisk Settlers 3.

Ale pak nastal průser! Páté pokračování Settlers, již nemělo se starými dobrými Settlery nic (!) společného, krom názvu. Zmizela propracovanost a vývoj. Právě to bylo na starých Settlers hezké. Šlo o „výrobu“ vojáků, ano, ale řetězec byl zkrácen, hospodářsví se omezilo na domy s lidmi a pár chyší kde se pracovalo a jedlo. Dříve bylo potřeba postavit farmu, která pěstovala obílí, to přenesli do mlýna, umletou mouku do pekárny, z pekárny vánočku do uhelného a železného dolu, uhlí a železnou rudu do slévárny, železo a uhlí do kovárny, tam se vyrobil meč a štít a pak se v kasárnách vycvičil voják. A takto to bylo se vším. A všechno se tahalo od praporku k praporku po cestičkách (3 a 4 díl už neměl praporky a cesty vznikaly vyšlapáním frekventované trasy). Pátý díl toto všechno zrušil a velmi zprimitivněl. Našel si své příznivce, ale ze starých Settlers už to asi moc lidí nebylo…

A asi proto využila firma Blue Byte již desátého výročí od vydání nejúspěšnějšího druhého dílu a vydala jeho remake!
Settlers 2 remake


Hru jsem spustil s naprostým nadšením… jako před deseti lety dvojku a zase mě to chytlo. Autoři změnili v podstatě jen grafiku. Nechali stejné ovládání, stejně vypadající menu, grafy, stejný styl,… a udělali dobře :-). Není tedy co popisovat, je to 100% kopie Settlers2 a i jako komerční krok to nemusí být špatné, fandové mají co chtěli, mluvit se o tom určitě bude, a jelikož je to (skoro) začátek, je možné lehce navázat již i s novými příznivci :-) (aniž by litovali, že přišli pozdě, nebo něco doháněli).
Settlesr 2 remake
Hra je jen na jedno CD a spustil jsem ji i na svém notebooku, navíc s připojeným 19“ LCD, hra totiž podporuje i rozlišení 1440×900 a i to jde hrát v pohodě (detaily musely být staženy). Změněná grafika, umožňuje přiblížení (kolečkem) na velmi krátkou vzdálenost.. skoro to vypadá jako by jste hráli s tím konkrétním panáčkem. A luxusní je „rozhlížení se“ při držení pravého tlačítka myši. Tak to už vypadá, že i já, jako naprostý nehráč tuto hru s chutí dojedu až do konce – škoda, že je jen 10 kol.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Notebook Dell Latitude D600 - recenze (na prodej) Následující text: Zivě doporučuje PasswordSafe, ale používejte raději KeePass »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] web Settlers online Klasika

Naprosto souhlas – jednička a dvojka byly nejlepší a ta předělávka dvojky mi udělala velkou radost. Teď zkušim settlers online, není to špatný, ale na ty púrvní díly to nemá.

22. 1. 2014 St 18.58
reaguj[2] web troy

Ja to hraji jenom online a jsem maximálne spokojený. Budování města mě baví a navíc je to pěkne graficky zpracované, s příjemným uživatelským prostředím.

18. 3. 2014 Út 15.09
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK