Zkušenosti s AB-COM

autor: mandus | 19. 9. 2006 Út 22.54 | tisk | Počítače, mobily... | 7 komentářů | 2438x

Koupil jsem HDD přes eshop. Odeslání bylo telefonicky potvrzeno a doručeno PPL. Vše proběhlo po dohodnutých termínech, tedy druhý po objednání den odesláno.

Přišel mi HDD Segate 320GB, který jsem plánoval dát do externího boxu k notebooku. Nyní je v něm 160ka od Maxtoru a už mi opravdu nestačí ani trochu.

HDD byl dobře zabalen, byly přiloženy doklady… Jenže po zapojení se roztočil a jen divně cvakaly hlavičky, zkusil jsem ho tedy v jiném PC a to samé, navíc začal čím dál více „drhnout“, vydával zvuk, ze kterého bylo jasné, že dál už není co zkoušet…
Já mam na Seagate smůlu, já s nimi nejsem NIKDY spokojen. Na internetu v diskusích (neúčastnil jsem se, jen jsem četl) jsem byl přesvědčen, že ST3320620A je ta pravá volba a série Barracuda 7200.10 je vydařená. Jak jsem řekl disk by byl jako externí, tedy leží vedle nouta a je na něm záloha, fotky a hudba. Nepotřebuji ani nic extra rychlého atd. Jde my o hluk, notebook je naprosto neslyšitelný. Včetně 2,5“ disku Samsung, který v něm je, předchozí HITACHI se s ním nedá srovnat – pohyb hlaviček byl skoro neúnosný… ale co série to změna.

Do AB-COMu jsem napsal hned email, že disk přišel nefunkční, jestli je možno ho osobně vyměnit, do 5ti minut přišla odpověď, že ano, ať si telefonicky zavolám, jestli je kmání. Napsal jsem tedy odpoběď. Proč bych volal člověku, se kterým si zrovna píši :-). Za deset minut disk bloknul pro mně.

Takže zkušenost s AB-COM zatím velmi dobrá. Kdyby něco, zítra dopíšu :-)
Zkušenost se Seagate zatím stále mizerná a lituji, že jsem nešel i nyní do čehokoli jiného. Můj Maxtor sice docela pálí.
S PPL taky nemám tak dobré zkušenosti a i dnes byl balík docela vodrbán a šel dva dny. Zato na Českou poštu si nestěžuji, jako většina :-)

upgrade…23.9.2006
Přijel jsem do Hradce Králové do AB-COMu podle předchozí domluvy, vrátil jsem vadný kus a očekával, že dostanu funkční. Bohužel, prý nestihli objednat = zapomněli na to, nebo měli jiný problém, Protože na webu byl SKLADEM a zeleně napsaný a i kdyby byl červeně je to do 24hodin což taky bylo!
Jeden z prodejců pochopil, že jsem docela nasrtanej a snažil se, ale co mohl dělat. Kdyby se tvářil jako jeho kolega, který navíc asi vše spískal, asi bych řekl „Víte co, dejte mi zpátky peníze!“ a koupil to třeba v Hradeckém Damellu (jestli ještě funguje), nebo někde jinde. Nevadilo by mi, kdyby ten disk byl až v pondělí, ale táhnul jsem se do Hradce zbytečně a nic. Disk tedy přišel v pátek PPLkou, alespoň, že jsem nemusel platit ještě další poštovné.
Závěr si může udělat každý sám, já jsem s AB-COM celkem spokojen a vybrat si ke komunikaci toho pravého člověka vše vyřeší (nejen u AB-COMu :-) ).

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Konečně Následující text: mixlevpixle – víkend 38 »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] web Huggi

chyba kusu..v PC mi bezi 4tej Seagate…stavel sem asi 8PC..vsude jedine Seagate..jeden z mejch ma uz 3roky..PC spusteny tak 20h denne (v prumeru) bez nejmensich problemu..

20. 9. 2006 St 14.37
reaguj[2] web mandus

[1] Huggi : .. je mi jasny že je to chyba kusu – ale to už je prokletí seagate… já sním nejsem asi kompatibilní :-)

no bude ještě Update o AB-COM (v sobotu, teď budu zase mimo PC)… dneska jsem tam byl – trochu mě nasraly

20. 9. 2006 St 19.31
reaguj[3] Zdendis Přepravní společnosti

To se nesmíš divit, že byl odrbanej balík, kdybys viděl jak se to všechno nakládá do kamiónu, tak se divím, že vůbec ty disky a vůbec všechny věci co jsou trochu víc citlivý na zacházení, pak po doručení fungujou. Mám zkušenost z TopTrans a z TNT a se vším se tam hází, nikdo nekouká na cedulky křehké a už vůbec ne třeba na neklopit 8-) A můj názor je, že to bude stejný jak u ČP tak u PPL ;-)

20. 9. 2006 St 21.26
reaguj[4] web mandus

[3] Zdendis : pak ještě existují cedulky s chemickou kapalinou (zbarví se) proti otřesu a nahnutí… a takto k nám dopravili rozvaděče (2m vysoké) z USA i z Malaysie… TAKŽE TO MUSÍ JÍT (z USA to bylo DHL).

Jinak HDD byl nepoškozen a v klidu má vydržet 360G – a myslím, že to je slušlá pecka takže jestli to hoděj z 5ti metrů do tranzitu ten HDD to musí vydržet – zabaleno to bylo DOBŘE.

20. 9. 2006 St 22.02
reaguj[5] Zdendis

jj to vím, taky jsem viděl jednou ty barevný cedulky a byli celý červený :-D nějak se jim nelíbilo jemný zacházení s ještěrkou a nevydrželi to :o))

22. 9. 2006 Pá 18.54
reaguj[6] web mandus cedulky

[5] Zdendis : No my jsme to zkoušleli a fakt se to muselo nahnout skoro na 90stupňů a otřesové čidlo taky sneslo mlácení kladivem do ty dřevěný bedny berz problémů…

22. 9. 2006 Pá 23.08
reaguj[7] Zdendis

[6] mandus : tak to teda nevím co s tím dělali 8-O

23. 9. 2006 So 22.27
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK