Internetový bordel / poplašné zprávy / HOAX

autor: mandus | 22. 8. 2006 Út 17.59 | tisk | Ostatní | 0 komentářů | 1369x

Prosím Vás, než budete posílat, obzvláště pak mně, nějaký nesmyslný oznámení, mrkněte na web www.hoax.cz jestli to není nějaký blábol! Obzvláště asi nováčci nebo idioti v ICQ posílají, že ten a ten člověk je virus a nebo že ICQ bude placeno pokud nepošlu X lidem nějakou zprávu!!! Už předem je to jasný nesmysl, tak ho nešiřte!

Co to je Hoax? Anglické slovo HOAX [:houks:] v překladu znamená: Falešnou zprávu, Mystifikaci, Novinářskou kachnu, Podvod, Poplašnou zprávu, Výmysl, Žert, kanadský žertík. více…

Ale HOAX se objevuje i v médiích, kterým věříme! I z rádia jsem slyšel o zpochybnení policejního měření – kalibrační protokoly… a je to nesmyslJeště jsem nedostal zprávu o Marsu, tak doufám, že ani nedostanu!

Většinou se lidé nad zprávou ani nezamyslí a šíří ji dále, ale někdy to zní, že by to pravda mohla být! Některá dnešní média (hlavně rádia, kde jsou krátké útržkovité zprávy) jsou také k ničemu a nachytávají se také, jen chtějí být první, tak nemají čas na ověřování a informace hledají na internetu, nebo se jim jen dostane email s poplašnou zprávou.

Co taková škodlivá éčka, "E 330 je nejnebezpečnější, rakovinotvorné !!! " Další nesmysl – čtěte zde. To je hodně stará záležitost – tuto tabulku jsem dokonce viděl vytištěnou a ani zdravotníkům, kteří to viděli to nepřišlo jako nesmysl! Často je problém v tom, že pod článkem je odkaz na oficiální organizaci, která dělá takové výzkumy a nikdo už ale na oficiální web nekouká.Ale najdou se i solidní vtípky :-)

Ahoj, všechno nejlepší k dnešnímu svátku!
Dnes je Mezinárodní den prudce inteligentních, velmi dobře vypadajících, úžasných, krásných a velmi atraktivních lidí… Pošlete tento mail někomu, o kom si myslíte, že vyhovuje tomuto popisu.
Prosím, neposílejte mi ho zpět, už jsem dostal přes tisíc těchto mailů a moje schránka je přeplněná :-)
Ale i tak – diky…PS.: Tak nedejte tolik na zprávy :-) a už vůbec nečtěte Blesk a podobný bulvár (nebo jen pro pobavení, ale zbytečná ztráta času). A co diskuse na internetu a řešení vážných věcí? – nesmysl (sám jsem se přesvědčil).

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: A je to... Následující text: 100 nejlepších značek (2006) »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK