Královna je mrtvá ...ať žije král

autor: mandus | 12. 7. 2006 St 17.54 | tisk | Software | 3 komentáře | 1709x

Jelikož ICQ stále provádí změny ve svém protokolu a včera asi provedli další, tak mě a milionu dalších lidí nešla Miranda. ICQ jako takové mě začíná už štvát! Rád bych zkusil něco jiného, jenže bohužel jiné protokoly „nikdo“ v ČR nepoužívá tak to nemá cenu! Rozhodoval jsem se tedy co dát místo mojí na míru vyladěné skvělé Mirandy. A zamítl jsem ICQ 5,1 které jsem si stáhl také (mimochodem noví standardní smajlíci jsou naprosto hnusní), zamítl jsem i Trillian, který mi nějak nesedí.

Nainstaloval jsem tedy QIP


…a na co koukám to je skoro jako moje Miranda se spustou pluginů! Funkcí je spousta smajlící jsou stejní jako u ICQ5 (navíc možnost animovaných nebo rozšířené sady).

Mám jen dvě výtky, které jsem zatím nevyřešil. QIP asi neumí zobrazit jedu skupinu celou (online i offline kontakty) a z dalších skupin jen online. A trochu si zatím nemůžu zvyknout na „roztažené“ příchozí/odchozí zprávy (v Mirandě jsem je měl pěkně přizpůsobené) – uvidím co se s tím dá dělat. Myslím, že QIP je vhodný pro každého a např. pro začátečníka se hodí mnohem více, než Miranda. Bohužel i když je QIP skoro dokonale nastaven pár věcí bych lehce poupravil a to asi nejde na rozdíl od Mirandy.

http://qip.ru/ – official web
http://www.jptuning.net/ – česky (ke stažení i čeština do QIP)

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Konfigurace pro připojení k novopackému internetu ZDARMA - Návod Následující text: Krále jsem zabil - miluji královnu »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] Huggi

oki..dneska tretiblog v poradi kam to pisu ;)

porid si do Mirandy plugin Wassup..dokaze automaticky zjistovat a nasledne instalovat novy verze aktivnich (nebo jen vybranejch) pluginu, vcetne protokolu a i cely mirandy..;)

12. 7. 2006 St 20.10
reaguj[2] web mandus

TAK SUPER.. fakt díky, QIP je SUPER – pro zažátečníka asi BEST, ale já už mam mirandu v krvi – http://addons.miranda-im.org/details.php?…

PLUGIN WASUP je uplně zásadní.. koukám na to… TO JE NA ČLÁNEK :-)

12. 7. 2006 St 20.21
reaguj[3] web ziki

mě se na qipu nelíbí, že když najedu na člověka, neukáže mi v kontextový položce jeho away/dnd/occupied message.

13. 7. 2006 Čt 19.51
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK