GHANA versus ČECH

autor: mandus | 18. 6. 2006 Ne 13.58 | tisk | Ostatní | 0 komentářů | 1353x

ghana
Včerejší fotbalové utkání, až na výsledek, bylo výborné, Ghana se ničeho nebála a útočila až do samého konce. Fotbalisté z Ghany nastupovali na zápas s tím, že nejspíš prohrají a chtěli nám naší výhru spíše jen ztížit! Ale co naplat, Ghanci hrály parádně, naši nepřistupovali k hráčům, neútočily, neběhali, červená karta pro Ujfalušiho byla pro nás spíše plus, jinak bychom asi přes tohoto hráče dostali možná gólů ještě více. Nebýt našeho skvělého brankáře mohlo to být v klidu 5:0 a nebylo by co namítat.

Ghana byla o třídu lepší i když byli občas vidět že nejsou tak zkušení, my jsme se v podstatě na nic nezmohli a rezignovali jsme hned na začátku po obdrženém gólu. Nedvěd se po zápase vymluvil na to, že po 1. gólu se rozpadla taktika, bylo prý naplánováno, že my dáme 1. gól. A trenér to v podstatě potvrdil. No nevím, jestli se favorit položí, když nedá první gól on, tak to pak žádný favorit. To samé se stalo proti USA (ale naopak) = ještě, že jsme dali ten gól tak brzy, jinak bychom taky třeba prohráli.
Z tohoto zápasu je mi líto jen brankáře Čecha, ten zaslouží medaili za odvedený výkon, zbytek týmu může jet domu! Naši se nemají na co vymlouvat Ghana je přehrála jak malé kluky.
Další věc je styl hry Europy a zbytku světa. Evropská taktika je ta dostat se co nejdál a nasimulovat faul! Např. Ghaňané to nedělali, hráli sympatický fotbal, rychlý dopředu, neuměli moc dobře centrovat, ale zase se výborně uvolňovali, bylo vidět, že s míčem si umí individuálně hrát.
Další trapnou věcí fotbalu je nedomyšlené pravidlo offside! Což se ukázalo, když běželi 3 Ghanci na našeho brankáře, naši hráči už se vracet nemuseli, protože ten co drží míč stejně nemůže nikomu nahrát. Ghanci se nadšeně a logicky hrnuli ve třech nabránu, udělali skvělou akci (např. jako v pravidlech promyšlenějším hokeji), ale to ve fotbalu nejde. Ti dva spoluhráči neměli ani důvod běžet, přihrávku stejně nemohly dostat (by to byl offside). To dělá fotbal zabržděným a nudným, někde na konci vápna, by měla být čára, a když se hráč s míčem dostane za ní neexistuje offside, do té doby by platil standartní offside.

Každopádně to byl divácky super zápas, klidně bych se díval na fotbal, kdyby vypadal takto – klika, že jsem to viděl :-) ! Také je zajímavá naše skupina, která je asi nejvíce „vyrovnaná“ a napínavá – nikdo stále nemá jistotu! Škoda také, že jsem si nevsadil na Ghanu s kurzem 7,8 (!), už jsem to měl dokonce vyplněno, ale nakonec jsem to vzdal!

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Vsázení z domova Následující text: Dražba – EXTERNÍ DISK 2,5“ 30GB - Sony VAIO + Hitachi (IBM) Travelstar »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK