GLARE displej notebooku

autor: mandus | 20. 5. 2006 So 15.50 | tisk | Počítače, mobily... | 3 komentáře | 3002x

glare

TFT displeje notebooků se poslední dobou dost zlepšily. Kontrast a hlavně pozorovací úhly. Začalo se dělat hodně širokoúhlých displejů a přišla technologie Glare.

Už jsem viděl několik širokoúhlých displejů s technologií Glare, pozorovací úhly byly dobré, proti mému starému notebooku Dell D600. Jenže na jejich displeji se všechno odráží a je tam vidět každý otisk. V 99% všech případů, kdy budete s notebookem, budou vás odrazy velmi rušit a to obzvláště, když notebook otevřete někde mimo tmavý PC koutek… Na českých webech se v recenzích stále naznačuje určitá výhoda glare – skleněný efekt, ostřejší barvy, kontrastnější… Přitom glare je spíše známka, že výrobce neumí udělat (nebo šetří) kvalitní kontrastní display bez této technologie.Širokoúhlý display s glare je dobrý jen tak na sledování filmů, na práci a prohlížení internetu se moc nehodí, rozlišení 1280×768 je na web opravdu hrozné a nezvyklé, po bocích máte zbytečné místo a na výšku se toho zase moc nevejde! I na prohlížení fotek, výběr tapety, psaní textu se mi zdá také lepší standard, tedy 1280×1024 nebo 1024×768.

Na mém displeji, kde mám stále, když jsem doma, úroveň světlosti nastavenou na minimum a display je už docela zapatlaný není vidět žádný odlesk, ani otisky. Odlesk nastává, když vyjdu ven, to nastavuji i větší „záření“, tam jsou ale displeje s glare takřka nepoužitelné… a otisky jsou vidět jen při vypnutém (zhasnutém) displeji.

Nikdy bych nechtěl vyšší kontrast za cenu razantního zvýšení reflexivity displeje. A notebook s glare displejem bych si tedy nekoupil a asi ani LCD panel (s glare), i když ten se nepřenáší (jako notebook) a je možné, že někdo vyladil polohu tak, že odlesky nemá.

PS.: Ještě bych vynechal značky UMAX (ten nikdy!!!) i ACER (osobní zkušenost s ním ale nemám). Zůstal bych u DELL (Latitude) případně bych bral zase IBM (nyní Lenovo), jen by to bylo zase zvykání na klávesu Fn úplně vlevo a ESC nad F1. *U Dellu se mi opravdu líbí asi nejvíce rozložení kláves, k dokonalosti D600 mi schází jen velký Enter, „hardwarové“ ovládaní hlasitosti, alespoň Mute, a lampička nad displejem jako u IBM)

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Www.last.fm – dokonalý nástroj Následující text: Zajímavé odkazy pro týden 21 (2006) - "volební" update »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] G GLARE displej notebooku

Musim nesouhlasit! Moje osobni zkusenosti sou velmi dobre. Obraz je ostry, paradni kontrast a barvy. Otisky prstu vetsinou nezustavaji na provchu. Jediny problem muze zpusobit vetsi vrstva prachu ostatne jako na jakemkoliv jinem LCD nebo TFT displeji. Rozliseni je spis otazka zvyku ale ja osobne bych nemohl pracovat na 1024×768 (dnes uz snad minimum, vsechno je silene velke, a plocha je naopak mensi) a kdyz potrebuju vetsi plochu pro praci s grafikou prehodim si okno na druhy CRT monitor (vyborna vec to TWIN view)

21. 5. 2006 Ne 17.42
reaguj[2] Johnnydepp

Otisky prstů zůstávají, ale jsou vidět pouze při vypnutém displeji. Odraz, je dost blbý, ale když si nastavíš dobře korekci barev nebo si ho dáš do polohy 160° tak je vše úplně v pohodě. Běžná práce ve WIN a nestěžuju si. Když ti paří sluníčko na klasický CRT,LCD nebo na GLARE displej, tak taky nic nevydíš. Myslím, že displeje GLARE nejsou zas tak špatný. Ikdyž jejich velký mínus je to „zrcadlo“… ;-)

24. 5. 2006 St 17.56
reaguj[3] xmarek Názor

Co se týče rozlišení osobně preferuji klasický formát. Já mám notebook z rozlišením 1400×1050. Jistě pokud chci na notebooku sledovat filmy… Pak zas nevidím důvod kupovat si drahý notebook. Co se týče GLARE, obraz je pěknější, ale zase se hodí více pro sledování filmů. Bohužel odlesky, které display vytváří jsou dost rušivé a hodně odvádějí pozornost.

23. 9. 2006 So 14.59
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK