Walk the Line

autor: mandus | 13. 5. 2006 So 11.27 | tisk | Film/hudba/kultura | 0 komentářů | 1379x

Walk the Line Včera večer jsem koukal na tento film a moc se mi líbil. Je jen málo filmů, které bych si pustil další den znovu! A Walk The Line je jeden z nich! Super hudba i scénář, parádní herecké výkony předvedli Joaquin Phoenix a Reese Witherspoon, která za roli dostala Oskara.

Příběh Johnnyho Cashe je ohromný, jak je šťastný, když hraje a když je s June Carter a pak jak je zoufalý z postoje svého otce… Život ve stylu Drogy, hudba, ženy…

Hned po skončení filmu jsem zabrousil na net a koukal na nějaká Audio CD Johnnyho Cashe a hle, kompletní discografie má 78CD !!!
Podíval jsem se i na nějaké klipy…tento mě po shlédnutí filmu znovu trochu „dostal“.


Oficiální text distributora

V roce 1955 vkráčel drsný, vyzáblý kytarista, který si říkal J. R. Cash, do tehdy ještě neznámých Sun Studios v Memphisu. Tento okamžik měl později nesmazatelný vliv na vývoj americké kultury. Za pomoci úderných akordů a hlasu, který byl hluboký a temný jako noc, přiváděl Cash s obrovskou intenzitou na svět písně o zármutku a bolesti, které byly odvážné, plné skutečného života a lišily se od všeho, co mělo publikum do té doby možnost slyšet. Ten den odstartovala úvodní etapa dlouhé kariéry Johnnyho Cashe. Kromě toho, že přišel s průkopnickým a originálním zvukem, který se později měl stát inspirací pro rockové, countryové, punkové, folkové i rapové hvězdy, vydal se také na cestu dramatické osobní proměny. Během nejdramatičtější etapy svého života – v průběhu níž stál tváří v tvář svým démonům, bojoval o lásku, která mu pomohla odrazit se ode dna, a naučil se balancovat na tenké hranici mezi zkázou a spásou – se změnil ze sebedestruktivní popové hvězdy v kultovního „Muže v černém“.

JOAQUIN PHOENIX (Johnny Cash) si svým mimořádným hereckým nadáním získal pozornost filmové kritiky, filmy jako U-Turn, 8 MM. Největšího úspěchu dosáhnul díky roli v historickém akčním dramatu Ridleyho Scotta Gladiátor, která mu přinesla nejen ocenění National Board of Review Award, The Broadcast Film Critics Award a Blockbuster Award, ale také nominace na Oscara a Zlatý glóbus. V roce 2002 si zahrál s Melem Gibsonem, dále ve filmech M. Night Shyamalana Znamení a Vesnice.
REESE WITHERSPOON (June Carter) se zatím naposledy se představila v romantické komedii A co když je to pravda? s Markem Ruffalo. Za svou roli energické vysokoškolačky Tracy Flick ve filmu Alexandra Paynea Kdo s koho z roku 1999 byla nominována na Zlatý glóbus, Independent Spirit Award, American Comedy Award, National Society of Film Critics Award a Online Film Critics Award, přičemž dvě poslední nominace proměnila. Druhou nominaci na Zlatý glóbus jí přinesl komediální hit z roku 2001 Pravá blondýnka.

Film WALK THE LINE byl nominován celkem na 3 Zlaté Glóby v kategoriích NEJLEPŠÍ FILM -HUDEBNÍ nebo KOMEDIE, NEJLEPŠÍ HEREC, NEJLEPŠÍ HEREČKA.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Fotogalerie... Následující text: Hlavně, že se nám nic nestalo :-( »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK