Konkurence pro Internet Nová Paka

autor: mandus | 9. 4. 2006 Ne 22.49 | tisk | PRÁCE - www, seo, internet, obchod, Nová Paka | 3 komentáře | 3167x

Internet Nová Paka Samozřejmě sleduji nabídku firem, které jsou pro nás konkurencí, sleduji také to, jak jim jejich sítě fungují nebo nefungují. INP se prostě snaží být a je lepší než konkurence! Napíšu zde proč! všechny ceny v článku jsou s DPH
Ing. Bohuslav Pech – FUTURA

Velmi mě v 1. řadě pobavila diskuse na npaka.cz o síti OndřejNET (futuranet pana Bohuslava Pecha) O tom to ale není!

Obecně o síti

Síť je tady dlouho, začala jako 1. a měla tedy ohromnou výhodu, kdyby vše dělali dobře, tak mohli mít už téměř monopol v Nové Pace a pokračovat i dále. Jenže síť futuranet je „mrtvá“. Lidi jim odcházejí a to jak z paneláků, kde jsou připojeni kabelem tak i z domků s bezdrátovým připojením! Proč? Futura to nezvládla! Sídliště je celé nesmyslně (a snad i NEPOVOLENĚ) pospojované kabely a to vše visí na hromosvodech všech panelových domů.

A nezvládla ani rozmach WIFI 2,4GHz, naplácala nesystematicky spoustu vysílačů, které nejen, že ruší konkurenci ale ruší i sami sebe, tím se vysílače umístěné na sídlišti stávají nepoužitelné pro dobré stabilní fungování sítě! To byla řeč o standardech IEEE 802.11b a IEEE 802.11g (g je rychlejší varianta, kterou Futura také neposkytuje, ale k připojení na internet není tato rychlost stejně využita).

Futura nezačala s provozováním sítě v 5GHz (standard IEEE 802.11a) ani v placeném pásmu 3GHz. Takže v dnešní době nemůže poskytnout stabilní bezdrátové připojení ani do rodinných domků ani do firem! Další věcí jsou používaná zařízení. Pomalu každý uživatel má jiné zařízení a k němu třeba přímo firmou napájený střed koaxiálního kabelu vedoucího od antény.

Tak takhle se to opravdu nedělá! To jsou některé z důvodů proč lidé „utíkají“ od této firmy, i když zaplatili veliký a nesmyslný aktivační poplatek (navíc nyní musí své PŮJČENÉ zařízení vrátit).

Další záležitostí, na kterou si mnozí stěžují je použití proxy a zablokování některých portů, špatná komunikace s panem Pechem… ale to nemohu osobně posoudit

Cenová politika

Až na často neúnosný a velmi přemrštěný aktivační poplatek Futura začala nabízet za slušný peníz slušný internet i přes ony datové limity… od té doby ale uplynulo 6 let!

Nyní stojí aktivační poplatek pro bezdrátové připojení 3570 Kč (+další poplatky za montáž v domě a práci na PC), ale zařízení nedostanete, máte ho jen půjčené. Takže vy zaplatíte více než plnou cenu zařízení, ale oni vám ho jen propůjčí. To není moc fér! (opravdu nezabere tolik času přidat si vaši IP adresu do shaperu na serveru futury a nastavit AP (to zařízení u Vás doma).

Za 1200MB/měsíc pak zaplatíte 357 Kč/měsíc (nad limit 0,61Kč/1MB) Neomezený internet pak stojí 595 Kč/měsíc

Rychlost není nikde udaná poslední zmínka je 3MBit na celou síť (počet klientů není znám)

Universal Office s.r.o

Obecně o síti

S touto sítí mám mnohem méně zkušeností a také jen několik ohlasů! Ale zajímavé je, že člověk co bydlí na sídlišti a dělá v této firmě používal až do teď připojení od INP. Na stránkách mají napsáno, že internet provozují už 3 roky (nevim v tom případě se na „začátku“, asi tak dva roky plácali bůh ví kde…). Nedávno teprve dokončili svoji webovou prezentaci, kde je ale v podstatě jediná zajímavá věc a to ceník!

Není přesně popsána technologie připojení! Zda v okolí sídliště (místy i jinde) ne 100% použitelné pásmo 2,4GHz nebo i jiné alternativy!

Cenová politika

Aktivační poplatek 3558 Kč, za který vám zařízení, jako Futura jen propůjčí! = Stejně NEFÉR!

Měsíční poplatky začínají na 357 Kč za neomezený internet rychlosti 512 kbps s agregací 1:30. Srovnatelná nabídka s programem INP pak stojí už rovných 1000Kč = 1024 kbps s agr. 1:20.

Universal Internet je nabízen i v jiných variantách rychlostí (často zbytečných) a vyšší garantovaná rychlost, která je už tak dost nízká a to 128kbps stojí 3570Kč, je to nabídka 256 kbps (agr. 1:2)

Goldware s.r.o

Obecně o síti

Tak o této síti bych mohl napsat román (také už jsem něco napsal), ale jediná chvála, která by se objevila, by byla na solidní komunikaci, pan Náhlovský při každodenním problému zvedal telefon. Jinak stabilita a síť Goldware nemají společného vůbec nic. Když jsme začínali, měli jsme připojení právě od firmy Goldware, za které jsme platili přes 5000Kč (tedy mnohem více než „obyčejný“ klient), nehledě na to pan Náhlovský nebyl schopen během asi dvou měsíců dát svojí síť do kupy!

Není přesně popsána technologie připojení! Zda v okolí sídliště (místy i jinde) ne 100% použitelné pásmo 2,4GHz nebo i jiné alternativy.

Přesto se prezentuje hláškou „Službu Vám nabízí zavedená společnost, která již 9 let poskytuje internetové připojení stovkám klientů.“…úsměvné, že? (ještě že nemají napsáno „stovkám spokojených klientů“)

Cenová politika

Poplatek za připojení opět 3564 Kč (pokud podepíšete smlouvu na rok nebo dva máte slevu). Opět nemohu najít jednoznačně napsáno zda zařízení dostanete jen půjčeno, my jsme museli vše vrátit!

Cena začíná na 356Kč za rychlost 512/128 kbps společnou pro max 16 lidí, Další bezlimitní varianta stojí 951Kč a rychlost, kterou si rozdělí max 16 lidí 2048/128 kbps. +další limitované tarify.

Další konkurence

To tu už nebudu moc rozepisovat! Tak jen tak stručně!

Mobilní operátoři

S nimi dostanete často solidní stabilitu, vhodné třeba jako PCMCIA do notebooku. Rychlost u GPRS je zhruba jako pevná linka. Když jsem měl Eurotel Data Nonstop byla rychlost stabilně na 5,5kB. EDGE u TMO ze zkušenosti u jednoho mého zákazníka jede zhruba na 19,5kB. CDMA je velmi zajímavá nabídka a pokud najdete dobrý signál dostanete se na velmi dobré rychlosti někde k 1Mbit. Pozor, u mobilních operátorů dostanete limity a FUP!!!

Nevýhodou jsou vysoké odezvy (ping), čím je vyloučeno použití IP telefonie (Skype a podobně), hraní po internetu…

ADSL

Dá se říci, že je stabilní, odezvy bývají taky dobré! Je to ale trochu klamavá nabídka! Jsou vysoké agregace (často 1:50), poplatky ještě za telefon zvednou cenu už dost vysoko nato, aby mohla konkurovat Wi-Fi, existují měsíční limity a FUP. Klamavá nabídka proto, že se většinou tyto „nevýhody“ skrývají až někde v pozadí „super nabídky“
diskuse o připojení ADSLInternet Nová Paka – INP

Obecně o síti

Jsme připojeni přes České Radiokomunikace a síť funguje stabilně! Komunikace (telefon, email, ICQ) s námi, přístup a jednání je na velmi dobré úrovni! Poskytujeme místy kabelové připojení (např. „pětivchoďák“), ale pro většinu WIFI připojení a to jak v pásmu 2,4GHz tak v 5GHz. Pásmo 5GHz funguje stabilně i tam, kde konkurence nabízející jen 2,4GHz pokulhává! Důvěřujeme si, proto se u nás neuvazujete ani neplatíte aktivační poplatek!

Cenová politika

Je proti konkurenci jednoduchá = „nemaskujeme“ nějaké další poplatky!

Aktivační poplatek 0Kč (jen cena technika 150Kč/hod za montáž + případné tahání kabelů u Vás). Zařízení buď dodáme, nebo si sami koupíte! (Při kabelovém připojení je poplatek 900Kč)

Cena zařízení (AP + anténa) pro pásmo 2,4GHz (802.11b,g) je přibližně 2000 Kč.
Cena zařízení (AP + anténa) pro pásmo 5GHz (802.11a) je přibližně 3700 Kč.
Zařízení je pak jen Vaše!!

Internet je poskytován bez omezení za 476Kč, rychlost je navíc stále zvyšována!!! (např. 512/512 kbps agregováno pro 10lidí…).
Další varianty (rychlosti/agregace) mohou být domluveny individuálně.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Výběr digitálního fotoaparátu Následující text: Zajímavé odkazy pro týden 15 (2006) »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] x

Nemůžete udělat nic horšího,než podepsat smlouvu s touto osobou!Komunikace žádná,internet příšerný.Končím s Vámi !!!

26. 1. 2009 Po 22.44
reaguj[2] x

Hovořím o internetu futura.

26. 1. 2009 Po 22.45
reaguj[3] Kolouch názor

Zdravím, S tímto článkem zas tak moc nesouhlasím. Co se týká připojení a stability novopackého internetu o tom bych raději vůbec nemluvil o problematiku připojení se zajímám a novopacký internet bych si tedy nikdy nepřipojil. Nějak jsi frajere zapomněl na datové omezení a kde jsi nabrat ty rychlosti ?? Ano je pravda je to zadarmo, ale o nervy ! Navíc nemám tolik času abych mohl trávit tolik času na pár kbps. Co se týče 2,4 a 5 GHz, tak v 5 GHz připojeného klienta jsem ještě nepotkal ! v ní máš možná páteř. S Pechem a Goldware souhlasím, ujel jim vlak, u Universal Office jsem spokojen. Jsem připojen na 5 GHz na nemám žádný problém a už jsem u nich cca 4 roky frajere. Mám ovšem výhrady na rychlosti ale vzhledem ke komutativnosti s firmou si myslím že je to otázka času. Co se týče platby a vrácení zařízení tak si přečti jejich podmínky a jde o to že když se ti to (posere) tak ti to přijedou spravit a neplatíš za nové a nehledáš co s tím. Ono zaplatit a zaplatit ?? ale taky si to troch pročíst nebo se zeptat. Můj názor je že novopacký internet stál mnoho peněz z rozpočtu a stojí dál – konektivita pro pár lidí a tebe kteří jsou s 400 MGb na týden spokojeni. S pozdravem Kolouch

3. 3. 2009 Út 00.47
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK