E-shop Lampiony štěstí

autor: mandus | 13. 10. 2014 Po 17.33 | tisk | PRÁCE - www, seo, internet, obchod | 0 komentářů | 2589x

V roce 2009 jsem spustil eshop s Lampiony štěstí, v té době to byl jeden z mála eshopů s tímto sortimentem, cena lampionů byla mnohonásobně vyšší než nyní a byly to i moje první kroky s dovozem zboží z Číny. Tenkrát jsem dovážel z boží za ceny vyšší než je nyní prodejní cena v ČR, nebylo to cenou nakupovaného zboží, ale tím, že jsem nevěděl jak to levně dovézt a řešil spoustu problému kolem.


Firmy, které dováželi v té době ve velkém a věděli jak na to, zažili jistě parádní žně :-) Nyní je situace jiná, zboží umím dovézt levněji, nicméně marže je čím dál nižší . O tom svědčí také to, že během posledních 12 měsíců skončilo minimálně 5 eshopů, které prodávali výhradně lampiony štěstí, případně nějaké doplňkové produkty, jako plovoucí lucerny a podobně. Zabalilo to už i několik dovozců. Zajímavé na tom je, že lampiony dováželi reklamní agentury, firmy, které prodávali nábytek a podobně. Prostě každý kdo měl zkušenost s dovozem při největším boomu a stále velké marži lampiony zkusil dovézt.

Provozuji i eshop s parfémy, nicméně na obchodu s lampiony štěstí mě baví to, že je to malý shop v podstatě jednostránkový. Lze celkem dobře zvládnout nějaký online marketing, optimalizace aniž by to člověka vyčerpávalo. Naopak se na tom lze učit nějaké nové technologie a postupy. Je to celkem jednoduchý web (formulář) naprogramovaný v pspadu od píky, není na to potřeba žádné eshopové řešení, které i když je „zdarma“ (opensource) stojí spoustu času co do ladění a testování, chová se často zbytečně složitě…

A tak si říkám, co takhle se stát největším prodejcem jen jednoho produktu (ať už je to cokoli). Specializovat se na jeden produkt přináší výhody v podobě, znalosti produktu, skladové dostupnosti (vše skladem, aniž by na skladě bylo zboží za miliony) optimalizace reklamy, webu, rychlost reakce na změny, servis, obalové materiály také nemusí být v X velikostech… Tím vším se obchodník navíc přiblíží k zákazníkovi a práce ho více baví. Je i velká šance stát se hlavním velkoobchodním dodavatelem.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Loxone - elektrické podlahové topení Následující text: Poptávky na eshopy »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK