Dreambox + NAS Synology a nastavení nahrávání a přehrávání po síti.

autor: mandus | 8. 6. 2012 Pá 00.47 | tisk | Dreambox | 9 komentářů | 8083x

Na začátku jsem stál u otázky co koupit abych mohl přehrávat své soubory z PC, respektive z diskové stanice Synology DS212j (NAS).

V podstatě jsem skončil s tím, že to musí být něco linuxového takže se nabízelo VU+, AB IPBOX, Dreambox a podobně. Nakonec jsem koupil Dreambox DM800, abych ho obratem vyměnil za výkonnější DM800se. Starší verze bez SE neumí totiž přehrávat AVI a to byl zásadní problém a mohl jsem dost ušetřit a koupit si třeba Arivu.


Takže, pokud máte Dreambox (nebo něco podobného co má enigmu 2) a k tomu Synology (či jiný NAS podporujicí NFS nebo CIFS) je už celkem snadné to celé nastavit.

Nastavení Synology – NFS

Je to psáno pro verzi DSM 4.0, ale u verze DSM 3.x je to hodně podobné.
1) Přihlásíme se do webového rozhraní Synology
2) Synology – Ovládací panel – Win/Mac/NFS – Služba NFS – Povolit NFS – Použít
3) Synology – Ovládací panel – Sdílená složka – Vybrat požadovanou (případně nejdříve vytvořit) – Oprávnění NFS – Vytvořit – IP Adresa Dreamboxu (jinak nic neměnit = čtení/zápis, asynchronní)
4) Všimněte si cesty pro navázání (zadává se pak v dreamboxu), např.: /volume1/video

Nastavení Dreamboxu – NFS

Aktuálně mám firmware Newnigma-3.2-dm800se
- Dreambox – Menu – Nastavení – Systém – Síť MountManager – Přidat nový síťový přístup Aktivní: zapnuto Místní sdílené jméno: cokoli (uvidíte v dreamboxu) Typ přístupu: Sdílení NFS IP adresa: IP adresa Synology Sdílení serveru: podle vaší složky v Synology, např.: volume1/video Použít jako náhradu HDD: ano (používám nyní i vnitřní disk, kam nahrávám a mám nastaveno NE) Volby přístupu: rw, nolock, tcp

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Singltrek - Nové Město pod Smrkem Následující text: DD-WRT printserver – tiskárna do USB TP-LINK TL-WR1043ND »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] Roman Synology + dreambox 800HD, nejde obraz

Dobrý den potřeboval bych prosím poradit, na Dreamboxu 800HD mi ze Synology jde jen zvuk, obraz nejde, pokud přehrávám z interního HDD jde obraz i zvuk, ve stejné síti mám ještě 800HD SE a tady je vše v pořádku, nevíte kde by mohl být problém. Děkuji Pikola

26. 11. 2013 Út 22.21
reaguj[2] web Julo

[1] Roman: Tiež mám podobný problém, skúsil som aj aktualizáciu firmwéru a stále to nefunguje.

27. 4. 2014 Ne 13.51
reaguj[3] Miloš Novák

Dobrý den,

děkuji za Váš článek. Budu řešit situaci, kterou jste popisoval a marně jsem sháněl informace, které popisujete. Beru to ovšem z mého pohledu laika, který tyto zálěžitosti nějak moc neřeší. S pozdavem Novák

2. 7. 2014 St 14.12
reaguj[4] web Karol

Děkuji za návod, pomohl vyřešit můj problém.

17. 7. 2014 Čt 12.22
reaguj[5] Marian

Dobry den, funguje mi DB500HD spolu s Synology DS412+. Na DB som nastavil automount a nakoniec nebolo potrebne ani nastavovat NFS na strane NASka, bez problemov sa pripojim a dokazem prehravat.

Mam ale problem, ze pri otvoreni Mediaplayeru na dreame sa mi v zozname Network mount zobrazuju nazvy adresarov a suborov bez diakritiky. Moj Editir Automount mi nedovoluje zmenit kodovanie z utf8 na nic ine.

Je to mozne niekde nastavit?

dakujem

7. 9. 2014 Ne 16.19
reaguj[6] Blanka nejde mi dreambox

Muze mi nekdo poradit? Objevil se mi na liste symbol (mala karta s klicem) a ted mi nic nehraje.

11. 9. 2015 Pá 10.58
reaguj[7] Blanka nejde mi dreambox

Muze mi nekdo poradit? Objevil se mi na liste symbol (mala karta s klicem) a ted mi nic nehraje.

11. 9. 2015 Pá 10.59
reaguj[8] web mandus

[7] Blanka: Předpokládám, že to bude problém s dekódováním programu. Tedy pokud jedou volně dostupné kanály, pokud používáte Skylink, mělo by fungovat třeba Óčko TA3 nebo ČT24. Pokud by tyto šly a ostatní ne, doporučuji zkusit kartu někde jinde aby se vyloučilo, že nejde karta. Pak by bylo potřeba prověřit instalovaný Softcam.

7. 10. 2015 St 14.48
reaguj[9] michal oprávnění

Ahoj,zajímám se také o začlenění NASdo mojí domácí sítě a rád bych na něj nahrával z DM-500hd,ale.....nedaří se.Mám NAS QNAP168a,dm 500hd open pli image,pokud dám prohledat síť,dream najde NAS369/tak se jmenuje můj NAS/vidí i složku,sdílenou,kterou jsem udělal,film,ale vedle ikony Země je pořád červený křížek,přitom pokud dám na dreamu pluginy,přehrávač multimedií,tak složku filmy vidím,najdu si film a mohu přehrát to,co je ve složce,ale nemohu nahrávat,asi to souvisí s oprávněnín na NAS,ale nevím co a jak a kde nastavit,potřeboval bych popostrčit od nadšenců,co rozumí nasům,děkuji,michal.

13. 12. 2019 Pá 14.08
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK