Restaurace Pod Věží - Znojmo

autor: mandus | 11. 9. 2011 Ne 19.17 | tisk | Ostatní | 2 komentáře | 2705x

Rád bych se pochlubil jednou z nejhorších restaurací, kde jsem byl 10. 9. 2011. Je to Restaurace Pod Věží, Znojmo, ulice Kollárova 4 (takový oranžový dům).

Obsluha v Restauraci Pod Věží, Znojmo

Zvenčí baráček vypadá celkem hezky a nově, uvnitř to také ujde. Tím to ale končí, číšnice byly zmatené. Bez aktivního přístupu zákazníka by se asi neobtěžovali obsluhovat. To tam „běhaly“ minimálně 3 a na starost měli tak 6 stolů. Na moji otázku jestli je nabízená směs masa, chilli a zeleniny v bramboráku (129 Kč) z kuřecího nebo vepřového obsluha odpověděla „Nevím“ a čekala, že si to asi objednám. Z nejistoty, zda bude na pálivou směsku, ještě schovanou v bramboráku použito nějaké starší či laciné prorostlé vepřové, objednal jsem si vepřovou panenku s hranolky (159 Kč).

Během čekání mě rušila televize, kterou jsem měl za zády nad hlavou a která měla hlasitost tak akorát, abych to slyšel jenom já. Vedlejší stůl podnapilých Pražáků se bavil házením si nanuku do piva a jiných nápojů, utírání si zadku plyšákem a co já vím čím dalším. Obsluha jim v klidu ládovala další alkohol, jako by se jich to nevhodné chování netýkalo. Tím že byl vedlejší stůl hlučnější, měl u obsluhy naopak přednost ;-)

Mizernou obsluhu bych ještě i snesl, to se stává často – vezme se každý (třeba brigádník na dohodu o práci), jen aby se nemuselo moc zaplatit.

Jídlo v Restauraci Pod Věží, Znojmo

Jakmile nám obsluha přinesla jídlo, byl jsem trošku zaskočen, tím co mi leželo na talíři propagováno jako vepřová panenka. Divný tvrdý kus masa složený ze dvou částí spojených gumovou blánou. O nějakém „medium“ nemůže být řeč. Pod tím vším byly hranolky a celé to bylo zalité nějakou bílou smetanovo-pepřovou omáčkou, která hranolky parádně rozmočila, to také „miluji“. No tak jsem zakřičel na kolemjdoucí číšnici, když přišla, vysvětlil jsem, že takhle si vepřovou panenku nepředstavuji, ať to odnese.

Nemám moc rád takovéto vracení jídel, a když to jen jde, tak to prostě sním. Propečenost masa, chuť a podobné věci opravdu neřeším vrácením jídla. Je mi to opravdu nepříjemné a vrátil jsem takto jídlo teprve potřetí (2× to bylo bez problému), i když by si to české restaurace zasloužili mnohem častěji.

Do minuty byl u našeho stolu kuchař, který přinesl na prkýnku kus masa a velmi důrazně se mě ptal, jestli jsem řezník. Nutno podotknout, že na prkýnku byl sice podlouhlý čerstvý kus masa, ale velmi divně ořezaný (jako by to vyřezal z nějakého jiného) a plný bílých šlach. Jelikož je moje přítelkyně dcera řezníka a sám vařím, tak vím, jak vypadá vepřová panenka – toto bych nikdy jako panenku nekoupil. No ukázal jsem zprvu na ta bílá místa a řekl mu, že toto by měl odstranit, než to podává. Na jeho otázku, „ukažte, kde to je na talíři“ jsem ještě trochu rozpitval ten kus masa… Pak už odešel.

Kuchař byl dost arogantní a rozhněvaně zvyšoval hlas. Po kuchaři ještě přišel pan majitel. Nepřišel se ale omluvit, přišel mlátit do stolu a řvát na celou hospodu. Ve stručnosti mi vysvětlil, že o takové hosty nemá zájem, že zaměstnává vyučené lidi, že nejsem řezník, že tomu nemůžu rozumět atd. Řekl jsem mu, že vepřovou panenku poznám, a že přítelkyně je řeznice. Tak se obořil i na ní. Po chvilce jsem pochopil, že se s ním nedá mluvit a poprosil jsem ho, jestli tedy můžeme hned zaplatit a odejít, ale to ho také neuklidnilo. Po chvilce, když jsem už neodpovídal na jeho urážky a v pauze na nádech mu podruhé řekl nashledanou, tak odešel.

Jídla jsme dostali 3, spolusedící jídlo nevrátili, ale hrozné bylo taky. Opět základem špatného jídla byl nekvalitní kus masa. Restaurace Pod Věží, Znojmo, ulice Kollárova 4 – opravdu nedoporučuji.

Naopak, pokud jste ve Znojmě, určitě navštivte Restauraci (s hotelem) Lahofer http://www.hotel-lahofer.cz/ Zde bylo jídlo naprosto vynikající. Obsluha také velmi profesionální. Prostě paráda. Po celkem dlouhé době nadšení z restaurace.

Jinak jsme během tohoto víkendu navštívili také restauraci Jelínkova vila ( http://www.jelinkovavila.cz/ ) ve Velkém meziříčí a restauraci U tří mouřenínů (http://www.utrimoureninu.cz/ ) v Kolíně. Obě se dají označit za příjemné, stylové restaurace s dobrým jídlem.


Doplnění 12.9.2011

Inzeráty od Boleslav Galčan- restaurace Pod věží, Kollárova 387/4, 669 02 Znojmo 2, které jsem našel – odměna personálu asi odpovídá kvalitě jídla i ceně nakupovaného masa:

Restaurace Pod věží, Znojmo Restaurace Pod věží, Znojmo

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Google task to Gmail right-sidebar (Chrome, Firefox) Následující text: Nový web - Projektová dokumentace Jičín a okolí »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] Michala Restaurace Pod Věží, Znojmo

Takže s označením nejhorší restaurece plně souhlasím. V restauraci jsme dnes byli uplně poprvé. Nepříjemná, zmatená obsluha, doba čekání na jídlo 45 min. Objednala jsem si k pití kofolu-nepřinesli. K jídlu jsme si dali steak se zeleninou. Zeleninové lusky byli shnilé, zelenina nahnilá, oschlá. Maso absolutně přesolené. Zeleninový sálát měl být s bylinkovým dresingem- dostali jsme nakrájenou zeleninu bez jakékoli příchuti. Místo bylinkového dresingu jsme na stůl dostali olej a nějaké kauflanďácké omáčky. Když jsem se zeptala číšníka, kde je dresing, který je psaný v jídelním lístku, začal na nás řvát přes celou restauraci, že si to máme namíchat sami podle chuti. Na to jsem mu odvětila, že vařit má kuchař. A i kdybych se rozkrájela, z těch surovin co mi na stůl přinesl, bylinkový dresing nevykouzlím. Odmítla jsem salát zaplatit (ani jsem se ho nedotkla). Partner se ozval, že jeho jídlo smrdí rybynou a zelenina je shnilá – po té řekl sertvírce ať nás zaplatí a vypadnem. Nejhorší gastronomický zážitek jaký jsme zažila. Restaurace Pod Věží též NEDOPORUČUJI!!!

1. 10. 2011 So 19.31
reaguj[2] Dana Grygarová Nejhorší zážitek nejen ze Znojma

Restaurace vypadá na první pohled zvenčí i zevnitř solidně. Dál už je to jen naprostá karastrofa. Po 70-ti munutách jsme si dovolili urgovat jídlo. Za 10 min.ho donesli, protože jsme vyhrožovali odchodem. Smažený camembert byl poživatelný, ale partner měl syrové maso v cordon bleu. Podělili jsme se o mou porci, abychom už byli pryč. Do 15-ti minut po zaplacení jsme dostali velké křeče a museli hledat urgentně WC…a pak jsme strávili příjemné odpoledne vyhledáváním dalších takových zařízení ve městě. Měla bych více připomínek, ale tohle snad postačí. Rozhodně nedoporučuji navštívit!!! :-x

16. 10. 2011 Ne 23.08
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK