Výběr televize nakonec skončil u LG 42LD450

autor: mandus | 18. 1. 2011 Út 00.00 | tisk | Počítače, mobily... | 3 komentáře | 3371x

Dnes je vybírání TV celkem složité, spousta funkcí a spousta marketingových řečí…

Těžko se to porovnává od počítače, řekl jsem si po několika hodinovém čtení recenzí a diskusí… Když jsem vylezl z limitu 15000 Kč na cenu někam k 25000 Kč a stejně mi pořád něco chybělo. Vyrazil jsem tedy do Datartu, kde měli dle heureky celkem slušné „internetové“ ceny. Nakonec jsem byl i v OK Elektro a Elecro World.

Výhoda kamenného obchodu

Bohužel v kamenném krámě si moc nepomůžete, většinou neuvidíte, jak vypadá EPG přehled programů, dokonce třeba neuvidíte ani, jak vypadá ovladač. Na TV běží nějaká smyčka od výrobce, která vypadá super, ale nejde moc porovnat s jinými modely. V Datartu byl skoro všude nějaký RGB signál, který ale nebyl moc kvalitní a přes obrazy lítaly pruhy a zrnění – zde se tedy také moc porovnávat nedalo… No ale vybíral jsem s mobilem v ruce, který sděloval reálnou cenu, parametry a uživatelské zkušenosti). Na reálných TV jsem se snažil porovnat alespoň rozdíl 50/100 Hz.

Finální rozhodnutí

Nakonec jsem vybíral mezi Sony KLD-40ex402 a LG 42LD450. Design Sony se mi líbil trochu více, ale TV byla v obchodě o 2000Kč dražší, jinak funkcemi srovnatelná základní TV. Díky ceně a o 2" větší úhlopříčce jsem skončil nakonec u LG.
 • Televize LG 42LD450 zakoupena 12.1.2011 v Elecro World za 10990 Kč,
 • Nejnižší cena na heureka.cz / zbozi.cz nejnižší cena je 11771 Kč

50Hz s CCFL podsvícením. Příplatek cca 4–5000Kč (45% ceny TV) za LED podsvícení stejného modelu bylo dost. Trochu menší spotřeba a tloušťka TV za to nestojí. Obraz stejný. Spíše jsem se bál, aby TV kvůli CCFL podsvícení nepískala.


Co hodnotím kladně

TV mám zapojenou na PC přes HDMI a na anténu DVB-T.

 1. Obraz na televizi mě doma (v obchodě asi většinou nevyzkoušíte) u DVB-T mile překvapil.
 2. Obraz je výborný i přes HDMI.
 3. Dálkové ovládání je dobré a intuitivní i poslepu hned od prvního dne (jen hlavní ovládací prvky docela dost cvakají).
 4. Menu i EPG je přehledné. Jen u přehledu programů (v průvodci) by možná mohlo být pod sebou více stanic).
 5. Záruční oprava LG pro TV nad 37" probíhá u zákazníka (odpadá tím posílání TV poštou nebo vožení do obchodu).

Překvapila mě hlasitost televize, je od 1 do 100. Přičemž normálně jedu na 5–10 a v noci, když u toho usínám klidně na jedničku a vše slyším. Televize mi ale ani na max hlasitost nedrnčí. Mám ji ale nyní zapojenou do Receiveru Yamaha.

Co mi na TV chybí

 1. Na této TV mě mrzí, že neumí přehrávat z USB filmy. Lze toho dosáhnout zapnutím v servisním menu. Hledejte na internetu LG USB Port Hack nebo LG IR Remote Hack a podobně. Zatím jsem to nezkoušel.
 2. Možnost připojit WIFI (možná by to šlo také přes Hack (je na to položka v servisním menu) s použitím adaptéru LG pro vyšší modely, ale nikde jsem to odzkoušeno nenašel)
 3. Připojení TV přes LAN.
 4. Vždy po vypnutí TV se mi neuloží EPG. Takže je potřeba kliknout na všechny multiplexy abych měl přehled o programech. Ale to si myslím, že je nějaká nestandardní chyba.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Samsung Galaxy S a nefunkční akcelorometr - automatické otočení Následující text: Nahrávání hovoru - Samsung Galaxy S (Android) »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] Honzik Pěkná TV

Za tu cenu jsi si vybral moc hezkou telku.

18. 1. 2011 Út 12.39
reaguj[2] Roman

NO slušný, akorát mě by vadilo, že nemá 100Hz kvůli hrám a videu na FULL HD, viděl jsem rozdíl a je znatelný.

28. 1. 2011 Pá 06.26
reaguj[3] mandus

[2] Roman: No to bylo tak nějak jediné co se vlastně dalo porovnat v obchodě a nějak jsem při HD lyžování co tam běželo rozdíl nepoznal… Obraz byl lehce stabilnější až u 600Hz plazmy. V LCD jsem porovnával vedle sebe LG a Sony a pak dva LED Samsungy stejné TV pouze rozdíl 50/100 Hz. Nic zásadního jsem prostě nepozoroval…

Na stole mám monitor Dell. Při přehrávání je subjektivně pomalejší než tato TV. Opravdu jsem nějak neviděl důvod zaplatit za 100Hz třeba o 30% vyšší cenu. Ale porovnání byl jeden z důvodů, proč jsem nekoupil TV od klávesnice (tam bych si asi připlatil za 100Hz).

1. 2. 2011 Út 21.23
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK