mBank -> Fio banka

autor: mandus | 26. 11. 2010 Pá 12.45 | tisk | PRÁCE - www, seo, internet, obchod, Zajímavé stránky | 7 komentářů | 2798x

Ta mBank mi prostě nedává moc na výběr a budu muset založit i FIO. Potřebuji prostě přijmout občas nějaké peníze ze zahraničí, nejčastěji ze Slovenska. A u mBank není jak. FIO banka to má navíc zdarma.

Když jsem si naklikal na kalkulačce FIO banky co potřebuji, pak my vyšlo vedení Business účtu levněji než u mBank.


Je to sice jen pár korun, ale navíc splňují to, co požaduji. Pokud bude vše fungovat v pořádku (například exporty do Pohody) a bude mi vyhovovat internetové bankovnictví, pak nevidím důvod zůstávat u mBank.

Co mě vadí na mBance

Předně uvedu, že mBanka je stále pro soukromý účet (určitě většiny lidí) jedna z nejlepších voleb. Ale co mě štve včetně využití k podnikání:
  • mSliby zná už většina dlouhodobých /prvních klientů banky – mBank prostě oficiálně zveřejnila, co kdy spustí a téměř nic z toho nedodržela, nestihla včas nebo ani do teď.
  • zahraniční platby (jeden ze slibů, které během dvou let stále nejsou)
  • inteligentnější e-mail oznámení pohybů na účtu (nyní z toho moc nevyčteme, nejde to zapojit ani na nějaký script kvůli rozpoznání plateb, chybí uveden VS atd.). Prý je to stejný tvar používaný u SMS upozornění
  • občas se něco pokazí, jednou při aktualizaci IB mBance přestaly fungovat exporty a importy do účetních programů (náprava trvala u exportů asi 2měsíce u importů ještě déle)
  • zavedení poplatků i přes prohlášení ředitele mBank, že k tomu nedojde (mSlib)
  • nesmyslně složité a nepřehledné počítání, zda je výběr z bankomatu zdarma nebo ne (to by snad bylo lepší dát zdarma jeden výběr a ostatní účtovat – bylo by to jasné, takhle nad tím stejně asi nikdo nebádá)

Datum registrace 2010–11–24 Datum expirace 2010–11–30 Předmět Aktuální počet výběrů z bankomatů v ČR zdarma Popis Objem plateb kartami mBank: 4426.80 Kč Počet výběrů z bankomatů v ČR zdarma: 3

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Dell Latitude E6400 - aukce + fotogalerie Následující text: Samsung Galaxy S a nefunkční akcelorometr - automatické otočení »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] deny Mbank

Zrovna jsem přemýšlel o založení účtu u Mbank a asi to nejspíš udělám, ale zarazilo mě, že se tu zmiňuješ o poplatcích. To jako za vedení účtu ?

7. 1. 2011 Pá 08.46
reaguj[2] kulich MBank

Já Mbank používám jen v ČR a měsíčně dělám pár transakcí a zatím vše šlape v pořádku.

15. 1. 2011 So 15.19
reaguj[3] mandus poplatky mBank

[2] deny: mBank je v podstatě bez poplatků, platí se pouze odchozí platba z Business účtu a pak výběry z bankomatu (tam je to účtováno dle utracených peněz z plateb kartou). Jinak Fio zatím spokojenost ;)

  • pro soukromý účet mBank
  • pro firemní účet FIO (+ mBank)
  • pro platby v zahraničí kreditku (s dobrým kurzem, tedy hlavně ne mBank)
17. 1. 2011 Po 15.44
reaguj[4] Pete FÍÍÍ . . . a peníze jsou pryč! JOO banka.

FÍÍÍ . . . a peníze jsou pryč! JOO banka.

15. 3. 2011 Út 17.33
reaguj[5] web Markéta banky

Mám také FIO a dle mě nej banka vůbec. skvělé SMS ověčení, kde se al nemusí psát 50 MÍSTNÝ KOD jako jinde

3. 11. 2014 Po 21.02
reaguj[6] web Andel

Nevíte jestli má mbanka dolarovy ucet?

4. 2. 2015 St 02.25
reaguj[7] web Lukas

Já mám taky účet v mBank a jsem maximálně spokojený :-)

29. 3. 2016 Út 15.40
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK