Samsung i9000 Galaxy S - recenze a zkušenosti

autor: mandus | 16. 8. 2010 Po 23.40 | tisk | Počítače, mobily... | 5 komentářů | 4087x

Přecházel jsem na Samsung Galaxy S ze svého HTC Hero. Nečekal jsem tedy nijak velkou změnu (oba Android 2.1), ale byla to skvělá změna k lepšímu. Možná i dost proto, že Hero pošlu na reklamaci kuli TouchScreenu, který mi nějak uskakuje v dolní části displeje. Práce a psaní tak bylo někdy dost o nervy.

Každopádně celková práce je teprve na 4" displeji opravdu pohodlná, nevyžaduje tolik soustředění na trefení správné položky. Galaxy S je viditelně rychlejší a displej je doslova boží. Galaxy S vypadá jako ohromná placka oproti HTC Hero, ale při nošení v kapse je díky tloušťce snad ještě pohodlnější.

Myslím, že pro rozhodování o nákupu, jsou důležité drobné nedostatky. Záleží tedy na každém, zda je toleruje. Některé jsem věděl před nákupem, ale klady to převážily.

  • Chybí informační dioda, z části to nahrazuje aplikace NoLED, vytvořená právě pro telefony s OLED displeji. Výsledek je super, ale nevím jestli nebude zbytečně moc žrát baterii.
  • Kuličku jsem u HTC hero používal většinou jen na přesné posouvání kurzoru při psaní a nebo na drobné odkazy na www stránkách. Na Galaxy S mi to chybí, přitom by asi stačilo, kdyby velké tlačítko HOME byl malý touchpad.
  • Prostředí Samsungu jsem nahradil LauncherPro. Na Galaxy S je celkem dobré, ale nepoužívám standardní aplikaci na SMS, která nepočítá znaky, ale Handcent SMS. Bohužel SMS aplikace nejde vyměnit na liště základních čtyř aplikací.
  • Samsung Kies (software pro synchronizaci a správu Mobilu na PC) souvisí s předchozím a to tím, že zase nejede s LauncherPro a je potřeba spustit „StandBy“ obrazovku Standardního prostředí Galaxy S. Na druhou stranu tuto aplikaci vůbec nepotřebuji a využiji ji pouze při aktualizaci firmwaru.
  • Poloha podle mobilní sítě mi píše „Bratislava“ – to nechápu a snad se mi podaří to vyřešit. Do Bratislavy to mám pár set kiláků a jejich počasí mě nezajímá. Ale nejde jenom o určení místa pro předpověď počasí, toto je funkce, která prostě musí běžet, využívá to spousta aplikací.

Další zajímavé odkazy Samsung i9000 Galaxy S

Motivační a zajímavou uživatelskou „PRO“ recenze Galaxy S.
- uživatelská recenze S mobilmánií spřátelená SmartMania, kde je podrobný pohled na Samsung i9000 Galaxy S
- SmartMania

  • Test odolnosti Samsung i9000 Galaxy S mě přesvědčil, že tentokrát nejspíše neobjednám ani ochranou folii (posledně jsem nakupoval na zagg.com)
  • Přehled vlastností a funkcí
  • Na mobil.cz jsem si už recenzi Samsung i9000 Galaxy S ani nečetl :)
  • No a nakonec oficiální web Samsung Galaxy S

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Reklama na blogy od BackLinks Genius Následující text: Žádosti na hosting zdarma »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] Jan Nožička

Myslím, že tohle je dobrá volba. Gratuluji

18. 8. 2010 St 07.39
reaguj[2] mandus

Taky myslím (=doufám).

18. 8. 2010 St 15.18
reaguj[3] Michal

Přijdu se na něj někdy podívat :-) Vypadá zajímavě

19. 8. 2010 Čt 09.13
reaguj[4] web Franta

Skvely telefon, jenom skoda ze vypada prilis jako iPhone. Kdyby vymysleli vlastni design, byl by jeste lepsi.

5. 10. 2010 Út 16.23
reaguj[5] mandus

[4] Franta: No trochu lepší (kovovější) zpracování by se mi líbilo. Ale takto je to zase lehké a vlastně docela kvalitní i když plastové. Na displeji nemám žádnou folii a po půl roce je bez škrábanců – super. iPhone vzhled mi taky trochu vadil, když jsem ho kupoval, ale co… :-P

22. 1. 2011 So 13.05
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK