Lampiony štěstí - nejsou nebezpečné?

autor: mandus | 14. 5. 2010 Pá 13.54 | tisk | PRÁCE - www, seo, internet, obchod, Zajímavé stránky | 1 komentář | 2532x

Před nákupem si tuto otázku možná leckdo položí. Proto bych chtěl objasnit pár věcí. Platí pro: Lampiony štěstí, Thajské lucerny, létající přání atd… (stejné označení zboží)

Napsáno na základě zkušeností s prodejem létajících lampionů štěstí zde


Pokud neznáte, doporučuji kouknout i na videa létajících thajských luceren aneb lampiónů štěstí 

Materiál lampionu štěstí

Myslím tím celé tělo lucerny. Už jsem viděl i lucerny, které okmažitě vzplanou, jakmile je oheň jen olízne. Tedy neprošli úpravou, aby byly tzv. nehořlavé. Dá se očekávat, že neprošly ani proti-plísňovou úpravou.

Na trhu jsou v nabídce lampiony štěstí s bambusovou obručí, nebo i drátovou. Bambus jistě lépe vypadá, drží tvar a určitě je lepší co se ekologie týká. Upevnění palivového článku bývá v České republice většinou provedeno slabými drátky, ale existuje i EKO lucerna s upevněním na nehořlavých provázcích. 

Palivový článek – hořák lampionu štěstí

Zde je opět více druhů (většinou založených na líhu a vosku). Rozdělím je na 2 přičemž na druhý si dejte pozor.

Prvním z nich je placatá čtvercová destička s dírou uprostřed. Rychlé zadělání do lampionu, nahřívání vzduchu uvnitř lucerny je cca 1,5–2 minuty. Bezproblémové. Podobné “kostičky” se dělají i s dírami na krajích, déle trvá přidělání na lucernu, při hromadném vypouštění je to tedy trošičku nešikovné, případně e nutné mít vše připravení z domova…

Druhý typ palivového článku pro létající lampiony štěstí (thajské lucerny) je kruhový “věnec”. Jeho výhodou je, že většinou déle hoří. Má i větší plamen, tedy rychleji ohřeje vzduch v lampionu, lampion pak ale rychleji stoupá… Každopádně bývá problém, že je složen z vrstev, které občas z letící lucerny v malých kouskách upadávají hořící na zem.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Jak se optimalizuje na překlepy? Následující text: Ani bych nevěřil jak je ta ruleta populární... »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] lukas Lampion

Já bych si jeden pustil…

12. 10. 2010 Út 18.53
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK