Internetový prodej

autor: mandus | 1. 3. 2010 Po 16.27 | tisk | PRÁCE - www, seo, internet, obchod | 3 komentáře | 1520x

Spíše napsat Ach, ten internetový prodej. Zdá se mi, že čím nižší cena, tím „horší“ zákazníci chodí nakupovat. Po snížení ceny thajských luceren, pod cenu v podstatě veškeré konkurence, na 38Kč/ks (u všech druhů) se mi stává, že musím řešit mnohem více hloupých dotazů a storna objednávek. A není to způsobeno náhlým celkově velkým zájmem. Tento trend jsem zaznamenal i u minulé větší slevy… Zvláštní to úměra.


Zbytečná práce

Je celkem únavné vystavovat faktury, tisknout složenky a podací lístky, balit zboží, dojít na poštu a pak čekat, až se zboží vrátí zpět s tím, že ho zákazník nepřevzal. U e-shopu s parfémy FM Group již uvažuji o zrušení dobírky a zavedení pouze platby předem, jelikož se vrací neúnosné množství zboží zpět. Toto nás již donutilo zvednout cenu dopravy, pak posunout hranici, kdy je zboží zasíláno zdarma…
  • Při nepřevzetí zboží většina zákazníků nereaguje na naše dotazy.
  • Při stornu je nejčastější důvod „Partner koupil před chvílí toto samé“.

Způsob oznámení Storna

řekl bych že je to tak půl na půl. Tedy polovina zákazníků, kteří stornují objednávku jsou opravdu arogantní a opravdu dávají najevo, že oni jsou tady ti páni. Druhá polovina je zase naopak, řekl bych lidská. A když někdo stornuje zásilku s omluvou a vysvětlením je to jistě příjemnější i užitečnější varianta.

Čím to?

Čím to, že obchod s levným zbožím má více vrácených věcí, více storen a více hloupých dotazů, než (úplně stejný) obchod se zbožím dražším?

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Kvetoucí čaje - Luxusní dárkové balení Následující text: Europská komise »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] web Ghostshape asi..

Jestli to nebude tím, že se jim cena zdá až moc nízka a tudíž podezřelá..

17. 6. 2010 Čt 14.32
reaguj[2] web klingo cena

skôr je to tým,že drahé zbožie kupujú ľudia,ktorí vedia čo chcú

8. 7. 2011 Pá 15.47
reaguj[3] web mandus

Myslím, že je to tím, že často lidé, kteří tráví spoustu času hladáním nejlevnější nabídky jsou schopni hodiny hledat všemožné detaily a asi hledají i po objednávce a něco je nahlodá, jestli neudělali chybu.

U eshopu pozoruji třend, že zboží nebylo vícekrát přebíráno, pokud byla doba odeslání delší než obratem. A to, i když byl termín (např 3dny) zmíněn.

Škoda, takovýchto praktik, zbytečně to tak nutí zvedat cenu. Špatné chování několika zákazníků tedy zaplatí zase ti dobří zákazníci.

20. 7. 2011 St 18.09
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK