Top aplikace na Symbian S60 3rd (Nokia E71)

autor: mandus | 7. 9. 2009 Po 16.28 | tisk | Software, Počítače, mobily... | 6 komentářů | 19376x

Již téměř před půl rokem jsem nahradil SonyEricsson M600i za Nokii E71. Nebudu psát jak jsem s ní spokojen a popisovat co všechno je lepší, ale rád bych upozornil na zajímavé aplikace (pro Symbian), které používám.

Nimbuzz / Slick / Fring

Pro tzv. „kecálky“ jsem vyzkoušel několik aplikací. Originální MSN Messenger je dobrý a dostačující v případě, pokud chcete jen MSN. Pokud využíváte další sítě je potřeba se podívat dále. Fring se jeví jako solidní prográmek, ale jeho mínus je, že nemá podrobnější nastavení, například oznamování. Více mi už vyhovoval Slick (firmy LCG, která dělá výborné aplikace), chybělo mi především rychlé vyhledávání kontaktu postupným psaním, což Fring obsahoval. Nakonec jsem pro komunikaci s „kecálky“ zůstal u programu Nimbuzz, kde ale sdělujete hesla 3. straně. Nimbuzz podporuje všechny možné sítě, včetně komunikace s online kontakty na Facebooku. Myslím, že má ale občas problém se stabilitou a někdy prostě zpráva na MSN nedojde. Na příchozí zprávu neupozorní vizuálně mimo vlastní program ale pouze tónem, věřím že toto všechno se napraví do další verze. Dále mi v Nimbuzz chybí historie, přesto jsem mu nakonec dal přednost před aplikacemi Slick a Fring. Je ale hodně pravděpodobné, že nakonec skončím stejně u Slick, který je nyní ve verzi 0,52 – myslím, že firma LCG dožene program téměř k dokonalosti jako své ostatní aplikace. Zatím je těžké rozhodnout, každý má své pro a proti (především kvůli fázi vývoje), je potřeba je vyzkoušet, zatím jsou všechny zdarma.

X-Plore

Průzkumník pro Symbian, umí navíc otevírat zabalené archívy, obrázky a přehrávat hudbu. Zdarma pokud počkáte 3s na spuštění.

Jbak TaskMan

Velmi dobrý task manager pro Symbian zdarma. Umí hlavně přidělovat aplikacím, aby se spouštěli po zapnutí. Zdarma.

Opera Mini

Nejlepší internetový prohlížeč pro Symbian. (SkyFire ani Nokia Browser se mu nevyrovnají). Zdarma.

SBSH Calendar

Velmi dobrý (asi nejlepší) kalendář pro Symbian – data jsou shodná s vestavěným Nokia kalendářem.LCG Jukebox

Nejlepší přehrávač hudby pro Symbian.

NTorch Lite

Jednoduchý prográmek pro rozsvícení přisvětlovací diody (podobných je spousta, ale tento je nejlepší = jednoduchý a funkční). Zdarma.

GmobileXT

Navigace Garmin (tom tom ve verzi pro symbian je zastaralý, takže zbývá Garmin a Nokia Navigátor, Garmin GmobileXT má horší ovládání, zadávání trasy, ale samotná navigace – výběr trasy a správné vedení se mi zdá funkčnější, navíc funguje s Adresy ČR, které znají všechna čísla popisná).

Nokia Conversation

Aplikace od Nokie, která přehledně ukáže SMS konverzaci, jak šla za sebou, je možné i rychle komunikovat přes SMS (jako na chatu). Zdarma.

Nokia E-mail

Email.nokia.cz – zde naleznete jednoduše pojmenovanou aplikaci pro email. Plně mi dostačuje a vyhovuje, že ani memám potřebu utrácet za Profimail. Emaily stejně většinou řeším až u PC, takto si jen usnadním práci, některé z nich mám přečtené / hotové dříve. Jinak pro Gmail existuje i parádní oficiální Java Aplikace od google. Pokud používáte jen Gmail, tak velmi doporučuji! Zdarma.

Google Maps

Pokud máte zdama aplikaci Nokia Maps, tak nebudou možná ani potřeba, ale jsou také zdarma a přece jen se někdy hodit můžou…

Nokia Location Tagger

Aplikace, která se bude automaticky spouštět a umožní přidat fotkou souřadnice dle GPS. Zdarma.

Oskarek

Java program pro posílání SMS zdarma přes GPRS – na všechny sítě + je možné využít i některé předplacené služby. Zdarma.

Handy Shell

změní úvodní obrazovku, v celku mi to vyhovuje… Jde připojit i počasí Handy weather. Bohužel je vynuceno i použití Handy TaskMan (je sice mnohem lepší než vestavěný task manager ale Jbak TaskMan bych využíval radši).

GDesk

Parádní aplikace, na SE M600i jsem na ní nedal dopustit. Plochu si dokonale upravíte dle sebe (verze 0.33d je plně funkční, zkoušel jsem). Aplikace je zdarma na rozdíl od Handy Shell a úprava plochy je čistě na Vás. Dá to chvilku práci, ale výsledek stojí za to!

Gravity

Zajímavý program pro Twitter, jelikož twitter nevyužívám, tak nemohu moc ohodnotit.

Magic Msg Manager

Dobrý nástroj na filtrování a třídění příchozích SMS (v E71 mi ale nefungovaly různé tóny pro kontakty). Dříve jsem to velmi používal pro třídění SMS emailů + označení za přečtené a jejich automatické mazání po 24 hodinách. Ultimate SMS je program podobných vlastností…

Na aplikace nevedou žádné odkazy, ale pokud název zadáte do google, jistě na přední pozici objevíte to, co hledáte.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Fotky - Trutnov Open Air Music Festival 2009 Následující text: Thajské lucerny – létající lampiony štěstí »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] ranino navigace

ahoj mam taky e71 ,prosim te muzes mne poradit kde stahnout zdarma navigaci s mapama na tenhle mobil dekuji

8. 10. 2009 Čt 20.02
reaguj[2] web mandus

[1] ranino: Zdarma, to je pouze nelegalni cesta a už nějaké zkušenosti – co se týká softwaru doporučuji stránky www.dotsis.com Případně googlit. K dispozici je:

  • Nokia Maps 3 (velmi dobré po všech stránkách)
  • Garmin Navigator XT (navigování ok, ale špatná správa map přes PC i zadávání trasy)
  • Tom Tom (je jen stará verze pro symbian)

V podstatě doporučuji Nokia Maps 3, má pohodlnou správu map platí se jen navigování a platit se může i jednodenně měsíčně atd…

17. 10. 2009 So 20.28
reaguj[3] sygic

[2] mandus: Nejlepší je stejnně Sygic mobile maps

4. 10. 2010 Po 18.10
reaguj[4] fero fero
29. 3. 2018 Čt 09.41
reaguj[5] fero
:-(
29. 3. 2018 Čt 09.43
reaguj[6] david

ahoj

14. 8. 2018 Út 20.37
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK