Koho volit ?

autor: mandus | 22. 5. 2009 Pá 15.38 | tisk | Ostatní, Zajímavé stránky | 0 komentářů | 1712x

Svobodni.cz Tento týden, jelikož je tak trochu „bezvládí“ + budou volby do EU parlamentu, jsem se porozhlédl komu tak dát hlas, především v budoucích státních volbách. 

Je jasné, že Paroubka bych nevolil NIKDY, to bych se radši odstěhoval ze země. ODS už také ukázala, co (ne)umí, takže jsem vyloučil ze svých kandidátů. 

Přečetl jsem si několik profilů různých stran (nevěřil jsem, co některé strany mají v programu za body). A zasekl se u strany, která si říká STRANA SVOBODNÝCH OBČANŮ neboli zkáceně Svobodní. Podíval jsem se i na videa (proslovy), která sami poskytují ke shlédnutí. Přesvědčili mě, že to bude strana, kterou budu volit.

Chtěl bych je tímto zároveň i podpořit, proto prosím navštivte jejich stránku a předčtěte si více.
Základní programové cíle

Založení „Strany svobodných občanů“ je iniciativou občanů České republiky, kteří chtějí žít ve svobodné zemi spravované střídmým státem nezasahujícím nepřiměřeně do jejich životů, pro něž je hlavní hodnotou svoboda jednotlivce provázená odpovědností a pro něž je svrchovanost státu základní podmínkou skutečné svobody a demokracie. Bezprostředním důvodem k založení Strany svobodných občanů je zjištění, že v české politice není žádná strana, která by reprezentovala a hájila tyto hodnoty.

STRANA SVOBODNÝCH OBČANŮ

  1. Vyznává a reprezentuje konzervativní principy osobní odpovědnosti a liberální principy otevřených možností ve fair soutěži a nezávislosti občana na státu. Stát však musí kvalitně zajišťovat veřejné statky a důstojné podmínky pro seniory a pro nemocné.
  2. Hlásí se k duchovnímu, kulturnímu, politickému, institučnímu a ekonomickému dědictví západní civilizace a bude přispívat k jejímu zachování, obraně a zlepšování v rámci transatlantické spolupráce. Za její nedílnou součást pokládá i českou státní tradici, zejména její Masarykovo pojetí demokratického státu jako přirozeného prostředí pro rozvíjení svobodného a činorodého života. Důrazně odmítá veškeré totalitní ideologie a systémy ohrožující svobodu občanů.
  3. Bere odpovědně příslušnost k západním mezinárodním institucím a bude prosazovat jejich legislativní jednoduchost a srozumitelnost, instituční transparentnost, zjednodušení byrokracie a odstranění „demokratických deficitů“.
  4. V rámci těchto institucí chce zachovat Českou republiku jako samostatný a suverénní demokratický stát, proto odmítá Lisabonskou smlouvu jako nástroj předávání pravomocí a svobod nevolené byrokracii na úkor členských států a jejich občanů. K otázce přijetí eura bude žádat referendum.
  5. V domácí politice bude prosazovat: 1) Zjednodušení daňového, správního a legislativního systému. 2) Snížení daní pro všechny poplatníky a posílení ekonomické nezávislosti jednotlivců na státu. 3) Snížení veřejných výdajů a zmenšení byrokracie veřejné správy. 4) Transparentnost všech úrovní politických institucí, politického rozhodování a zadávání veřejných zakázek. 5) Čistotu životního prostředí bez extrémistické ideologie. 6) Rozvoj jaderné energetiky a zastavení výroby biopaliv na úkor potravin.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Zoo Praha Následující text: Samovolné zapínání počítače s Windows Vista a Windows 7 »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK