Nestahuji, jen brouzdám...

autor: mandus | 26. 6. 2008 Čt 12.14 | tisk | Ostatní, PRÁCE - www, seo, internet, obchod | 0 komentářů | 1521x

Tedy pod spojením stahování z internetu si stále hodně lidí představuje jen to, co si uloží na svůj disk sami, buď pomocí nějaké P2P sítě, nebo „Uložit jako“. FUP a datové limity se jich netýká, protože oni nestahují. Už je nezajímá, že každá otevřená stránka, každý obrázek, video atd. je počítána.

Takový nestahovač má doma třeba 2 PC, na jednom pracuje on sám a občas si přečte nějakou zajímavou rubriku, u čehož prosurfuje 30MB za 8hodin. Ovšem ještě poslouchá internetové rádio 128kbit, což mu za těch 8hodin udělá dalších* 450MB. Samozřejmě si přečte emaily, kde je pár zábavných videí / obrázků. No a máme dalších *15MB.

Na vedlejším PC jeho děcka sjíždějí 4h odpoledne YouTube, kde natahají (tok videa+zvuku na youtube by měl být 314+64 kbit) za tu dobu dalších 660 MB. Samozřejmě také dostanou 20MB zabávních mailů…

Takže taková normální nestahovací rodina stáhne v pohodě přes 1GB denně. Samozřejmě sem tam přijde potřeba stáhnout nové verze programů, aktualizace Windows, počítám že i nestahovači stáhnou sem tam nějakou tu hudbu nebo i film.Taková normální rodinka, ale nemá vůbec představu, co kolik zabírá a jak je co náročné. Je to jako dříve, v době 486 a Pentium(1), když rodiče říkali, na hry to dětem stačí. Nyní už pochopili, že právě na hry jsou na PC to nejnáročnější. Kdy už přijde čas, že si lidé uvědomí, že internet taky nestačí free s rychlostí 128 a to při připojení desítek lidí a nikoli stovek. Přitom cena internetu je směšná. Za pár stovek máte přístup k tisícům radií, televizím, možnosti legálně stáhnout nepřeberné množství hudby videí. Dále pak můžete psát SMS, volat, chatovat, presentovat se atd. Když si toto porovnáte s cenou kabelovky nebo třeba mobilního volání, předplatné časopisů nebo i dalších služeb, je poskytnutí přístupu k internetu opravdu cenově výhodné. Přitom to spojuje všechny tyto věci a ještě mnohem více…

Lidé rádi slyší slova NEOMEZENÉ, ZDARMA, AKCE, a třeba i připojení bez FUP, přitom podle mě je nyní rozumné FUP je tak 50GB / měsíc. Naštěstí je tendence, kdy se rychlost internetu zvedá, limit dat se zvětšuje, omezení klesá, případně se FUP i ruší, ovšem pak nastává problém s tím že přijde někdo kdo těch 50GB stáhne za jeden den a ostatní si FUP přejí :D pokud není server rozdělující konektivitu nastaven dobře.

(Z praxe) Tato situace nastává ve vesnicích, kdy se 40lidí dohodne a koupí si zařízení, konektivitu a nechají si zprovoznit přístupový bod. (Psáno z vlastní zkušenosti.) Starosta /starostka pak vybírá peníze, za které konektivitu nakupuje. Lidé si pak jen stěžují, že kdo z nich zahltí celou linku atd. Další problém je, že o síť se v podstatě nikdo nestará a je všech a z nerozumu není síť ani zabezpečena a ani nejsou často použita vhodná zařízení.

Lidé často šetří na nesprávných místech, tedy jsou skupiny lidí kteří to znají a koupí výhodně a pak ti, kteří to neznají a buď koupí to nejlevnější nebo dají na reklamu a co se internetu týká pořídí si třeba Internet 4G od t-mobile, přesto, že internet nepotřebují na cestách. Přitom takhle rychlý internet mohli mít za 200Kč místo 1200Kč, respektive mohli mít za polovinu ceny mnohem lepší připojení i komfort. Toto pravidlo ale neplatí jen u internetu, moc dobře ho znám z webhostingu, tvorby webu, servisu PC i prodeji počítaču, displejů atd., vy jistě také ze svého oboru.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Bill s vámi... Následující text: Aukce - Microsoft SideWinder »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK