Nejvýhodnější banka - žádné poplatky !

autor: mandus | 28. 1. 2008 Po 23.11 | tisk | Ostatní | 6 komentářů | 3767x

mbank Každým dnem mě více a více štvou banky jako ČSOB a ČS (jejichž jsem klientem) a jejich poplatky za vedení a ještě k tomu za cokoli dalšího a tak se stalo, že moje měsíční účty za bankovní poplatky se pohybovaly někde okolo 400Kč. Přijde mi to jako dost peněz, na to, že bance navíc umožňuji nakládat (obchodovat) s mými prostředky.


Více než rok si v hlavě přehazuju sem a tam registraci u FIO a založení účtu tam (nakonec to tam ale nedopadlo). Nyní se situace vyhrotila, když jsem ještě musel u ČS navýšit „tarif“ abych měl co požaduju, přitom vím, že je to jejich chyba z nedbalosti! Požadoval jsem VISA kartu, abych mohl platit online (U ČSOB ji mám), byla mi i slíbena, ale opět jsem dostal Maestro. Vím, že jde mít k tomuto tarifu i VISA kartu s možností online plateb, ale bohužel, jsem si musel objednat tuto kartu jako další balíček… Takže, už toho mám dost.Zabrouzdal jsem na měšec.cz a chtěl se podívat na KB a její konto za 150 měsíčně s tím, že transakce a další věci jsou zdarma (U ČSOB platím 150Kč a nemám v tom nic). Dále pak na onen účet u FIO. Pročítám nějaké články, až narazím na mBank! A najednou mám kandidáta na mojí novou banku! Jak si zjišťuji více a více informací tak se mi líbí čím dál více, až si zaregistruju její DVA účty a zatím jednu debetní kartu mKontu. Registrace je přes internet za pár minut, zbytek zařídí jimi pověřený člověk. Podle všeho to touto cestou potrvá tak 20 dnů! Hned po tom zruším ČSOB a asi začnu pomalu přesouvat pohyby z ČS na novou mBank. Jediná slabina je nynější nepodpora inkasa, ale než proběhne kompletní přesun z České Spořitelny, bude jistě doplněno i inkaso.


Takže jásám a těším se na funkční, inovativní a pružnou novou Banku. Zajímavé je i Spořící konto s úrokem 3,5% a k tomu je i kreditka. Tedy spoustě starších lidí (nejen jich), kteří nevyužívají moc bankovních služeb je to ideální, peníze se úročí více než jinde a žádné poplatky a po ruce kreditka a možnost výběru!

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Beowulf Následující text: Nejhezčí (nejlepší) vizualizace do Windows Media Playeru - WhiteCap »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] podvodnik

Moc hezké, ale když budu mít spořící účet, tak z něj nechci vybírat. To mohu mít normální účet. Pod pojmem „spořící účet“ je myšleno šetření do budoucna.

29. 1. 2008 Út 07.42
reaguj[2] web mandus spořící účet

[1] podvodnik:

  1. no tak v tomto případě je to nejvýhodnější spořící účet v ČR :-)
  2. když mi přijde na účet 30.000 a já 10.000 vyberu a jinak kartu nepoužívám tak na co jinej účet ?
  3. ani spořící účet (a to ani tento s 3,5% = nynější maximum v ČR) není na spoření vhodný – je to druhej nejhorší způsob kde nechávat peníze (1. je doma v šuplíku). Peníze si tam ani neudrží svoji hodnotu…

(má to jen tu výhodu, že lze peníze okamžitě použít a zde opravdu okamžitě, s kartou v ruce).

PS.: asi žádnej člověk na světě si nevydělal svoje jmění ukládáním peněz na spořící účet – tak proč je nevyužít k vydělávání, aneb, každý říká prachy dělaj prachy a pak ty svoje hodí na spořící účet :-)

29. 1. 2008 Út 18.26
reaguj[3] pavel problémy s kartama

Zdravim,

také jsem se poohlížel po jiné, lacinější bance. Také jsem narazil na mBank a byl jsem nadčen. Pak jsem začal pročítat jejich fórum a i názory v jiných diskusích.

Dohužel jsem zjistil, že mBanka má velké problémy s kartama. Podle diskusí je problém s kompatibilitou karet. Stává se, že kartu některé terminály nenačtou a na internetu to není lepší. A pravděpodobně ty Visa karty nemají embossované – velký problém v místech kde mají jen žehličku.

Já osobně cestuji po celém světě a je pro mě naprosto nezbytné mít spolehlivou kartu. Teť mám účet u čs a mám dvě karty, každou jinou. Používám Maestro u nás, Visu v zahraničí a neměl jsem nikdy problém.

15. 5. 2008 Čt 16.43
reaguj[4] mandus nejsou embosované

No nejsou embosované, takže pokud maji nekde jen žehličku by to prave problem být nemel, karta nema čip ale jen magnet. proužek… v ČR jsem problemy nemel ani při platbě na netu ani paypal registraci atd.

16. 5. 2008 Pá 07.53
reaguj[5] Oberon Pozor

mbank zatím žádnou kreditku nemá. Má jen debetní karty, pro výběr z mkonta a emaxu.. Kreditka se teprve plánuje

21. 5. 2008 St 14.35
reaguj[6] mandus kreditka

[5] Oberon: Ano karta je to klasická debetní k účtu, ne kreditní.

24. 5. 2008 So 11.49
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK