Sony Ericsson J220i - levný, dostačující

autor: mandus | 9. 1. 2008 St 22.47 | tisk | Počítače, mobily... | 0 komentářů | 2485x

Koupil jsem si starší mobil Sony Ericsson J220i, stál mě 300Kč, je odblokovaný a s nabíječkou. Řekl jsem si, že si koupím něco levného pro simku co se mi válí doma a je škoda ji nevyužít…

Vlastním jinak Sony Ericsson M600i, takže J220i je skok od toho „nejlepšího“ co má v nabídce Sony Ericsson k tomu „nejhoršímu“. Jaké jsou moje postřehy (rozhodně nebudu nějak porovnávat neporovnatelné, tedy tyto dva kusy).Sony Ericsson J220i


A hned řeknu – J220 je celkem dostačující mobil, umí volat, má SMS, dokonce i MMS a barevný display, má kalendář, má celkem překvapivě profily a jejich velmi solidní nastavení. Já je ale nepoužívám (u M600i mi stačí zvonit / vibrovat / nepřijímat volání = pošle obsazovací tón / vypnutý telefon) a M600i je ani bez doplňku třetí strany nenabízí. Sony Ericsson J220i má kalendář, úkoly, časovač, stopky a kalkulačku.

Kalendář je na solidní úrovni naplánuje se schůzka od kdy do kdy a kdy upozornit. Umí zobrazit denní týdenní i měsíční přehled, u kterého je možné zvolit jakýkoli den jako první v týdnu (tedy ne jen neděle/pondělí). Úkoly je možné uložit i s připomenutím i bez. Časovač je klasika (umí odečítat od hh:mm:ss). Stopky jsou jednoduché, jde ukládat na „kola“, tedy maximálně můžeme vidět 9 časů, z nichž každý běží od nuly. Kalkulačka umí plus, mínus, krát, děleno a procenta (+ – * / %).

Sony Ericsson J220i má pro mě ale jednu velkou slabinu a to, že nekomunikuje s okolím jinak, než přes GSM. Nemá bluetooth ani infra, což jsem čekal, ale když připojím kabel (z M600i) k počítači napíše nepodporované příslušenství. Tedy nedostanu tam telefonní seznam, jedině v jiném mobilu kopírovat na SIM, která se použije v J220i – toto nechápu, když mobil nabízí 500položek v telefonu, nakonec o ně přijdete při změně mobilu a budete muset opisovat… Tedy radši vše ukládat na SIMkartu. Nedostanu tam ani obrázky ani vyzvánění (mobil neumí mp3) z PC, musím na WAP a to se prodraží. Pozn.: když rodiče kupují dětem super-levné mobily o to více zaplatí na účtech za stažené hry, melodie atd. Skoro každý to tahá přes GPRS, kde se platí cca 2Kč za 1KB a pak když se stáhne hra co má 100KB + nějaké obrázky a melodie, je kredit fuč.

V sekci Hry a zábava jsou dvě hry Black Deal (asi něco jako Black Jack) a Quadra Pop. Dále je tam skladatel (jen jednoduché tóny, nikoli vícehlasé). Najdeme zde vlastní zvuky vlastní obrázky (asi staženo z wapu) a 3 schémata (jedno růžové od T-mobile).

Toje asi tak vše, ale na mobil nejnižší kategorie dobré. Hodí se i výměnné kryty, přitom mobil ani nevrže, jen když ho pomačkám v místě horního reproduktoru, ale to se standardně nedělá. Nemá joystick ani sonyericssoní šipku zpět což považuji za šílené ovládání, které nesnáším a byla to v podstatě jediná věc, co mě zajímala při nákupu levného mobilu. Zde je klasická čtyř-směrná klávesa a uprostřed je potvrzovací tlačítko, zpět se leze zmáčknutím červeného tlačítka.

Jedné klávese si můžeme nastavit libovolnou funkci. Docela mě překvapilo zamykání a odemykání, kdy je na to speciální tlačítko a odemyká se také tímto tlačítkem v kombinaci s klávesou C (Sony Ericsson používá většinou hvězdičku a pravé tlačítko). Při zobrazení hlášky o odemknutí se zase u Sony Ericssonu „vytáhli“, je tam velký klíč a poslední řádek není vidět celý a text ruluje, přitom stačilo o pár pixelů zmenšit obrázek (ideálně tam zobrazit velké hodiny). Ještě mi nevyhovuje absence hodin při „spořiči“, vlastně mobil právě spořič nemá, celkem rychle displej pohasne a vypne.
I menu je vlastně přepínáno po jedné položce na stránce (lze ale zvolit i známá „mřížka“). Osobně si myslím, že je to snad výrobek (i koncept) nějaké čínské firmy, od které prostě Sony Ericsson koupil levný mobil a nechal označit svým logem.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Aukce - 2x512 DDR2, autoradio FORD Následující text: Saw IV - Saw 4 »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK