Ideální "spoření" aneb elektřina zadarmo

autor: mandus | 30. 12. 2007 Ne 16.37 | tisk | Ostatní | 0 komentářů | 1773x

Při brouzdání po stránce ČEZu – kuli informacím o internetové konektivitě jsem narazil na zajímavou věc a to kalkulátor akcií ČEZu. Jak známo prodělávat asi skoro nelze, jak ta cena energie stoupá. Zkusil jsem nacvakat do kalkulátoru pár čísel.


Tedy pokud platíte ČEZu elektřinu, můžete si na ní vydělat třeba nákupem akcií ČEZu.Při koupi pouhých 10ti akcií v prosinci roku 2004 (tedy přesně 3 roky) máte zisk přes 10000 Kč. Akcie České spořitelny také výrazně zvyšovali svoji hodnotu, tak by to nebyla špatná investice.

Klasické stavební spoření a podobná další spoření dnes pomalu snad ztrácí význam, přesto že stovky agentů přesvědčují k opaku. Peníze se ani nezhodnocují, jen si udržují svoji hodnotu. Maximálně při spoření 50let se konečná čísla zdají zajímavá, ale je to stejně jen malá suma na tak dlouhé spoření za jistý přísun peněz do banky a za tu dobu jich tam nahrneme opravdu hodně. Jako nejlepší se jeví investovat peníze a neukládat je zbytečně v bankách (s nízkými úroky).

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Vista, Pinnacle, zmizelá DVD mechanika Následující text: Přesun domény na nový hosting »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK