Google apps / Windows Live

autor: mandus | 28. 11. 2007 St 14.42 | tisk | Software, PRÁCE - www, seo, internet, obchod | 0 komentářů | 1658x

Tak jsem po přečtení článku Radka Hulána při výběru, kde mít email pod jednou vlastní doménou zvolil Microsoft. Klientům jsem ale říkal google, protože je to od začátku nastavování česky. Sám jsem tedy používal Windows Live Custom Domains, ale jen do chvíle, než jsem zjistil, že nejde využít POP3 ani IMAP zdarma a jejich http, prý použitelné s Outlookem nefungovalo také. Ač se mi Microsoftí provázanost líbila, přešel jsem na Google Apps for your Domain.


MX záznamů v DNS jsem musel nastavovat pro gmail více, ale zato mi funguje POP3 (google prý začíná i s IMAP). U google dostanete po registraci možnost zakládat si emaily neco@vašedomena.cz, můžete si nastavit vlastní web, vlastní přístup přihlášení ne email a vlastní konfigurovatelnou vyhledávací stránku. Plus další věci jako Google Calendar a Docs a jejich (jabber) Chat. No přiznám se, že mi šlo hlavně o email. A já nepoužívám webové rozhraní, chci mít zprávy v outlooku. No nebo bych se rád vrátil k Opeře, ale když krkolomně převedu zprávy, jsou se špatnou diakritikou, tak počkám až Operáci zlepší import, nyní stejně makají dost právě na integrovaném emailovém klientu.

Takže tedy dál budu všem doporučovat Gmail před Hotmail – navíc u google je ve web rozhranní hezky uděláná funkce konvercaze, tedy že vidíte vše, co se týkalo konkrétní diskuse, což se opravdu hodí (a právě i opera umí podobné hezké kousky proti jiným klientům).

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Running Scared - Zběsilý útěk Následující text: The Kingdom - Království »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK