Pojišťovny, povinné ručení a platba poškozenému

autor: mandus | 21. 11. 2007 St 20.19 | tisk | Ostatní | 2 komentáře | 1968x

Před 16 dny mi naboural za barákem auto pan F. Koukám na to z okna. Koukám jak ujíždí… Okamžitě bylo poznat, že jeho styl jízdy není úplně v pořádku (skoro se nerozjel). Vybíhám ven, bohužel poznávací značku jsem neviděl. 

crash_ferrari


Hned u vchodu potkám souseda, který mi značku sdělil,klika. Okamžitě vytáčím 158, několikrát sdělím, co se stalo (na každém oddělení kam mě přepojí). Po asi hodině dorazí policie na místo i s viníkem a vše se vyřeší, vše je naprosto jednoznačné!Dál to nebudu rozmazávat.

Pojišťovna (kooperativa) se zdálo, že reaguje celkem rychle. V pondělí jsem dostal papír od policie, navečír volal do pojišťovny, nadiktoval, co se stalo a optal se, jak dlouho vše potrvá. Když se dozvěděli, že tam byla policie, tak řekli cca 10 dnů. Další den tu byl chlápek z Global Servis (myslím) a sepsal škody, den na to (hned po ránu) mi sdělil, kolik dostanu, a že to bude během 10 dnů na mém účtu.

Dnes jsem volal opět do pojišťovny a už to tak uspokojivě neznělo. „Viník nám nepotvrdil tuto nehodu a policie také ne“. Policie protokoly nedává, bylo sděleno v telefonátu s policií. Pojišťovna pošle viníkovy dopis, ale ten nic neznamená, sama slečna na lince mi řekla, „My naše klienty k ničemu nenutíme.“ Znamená to tedy, že počkat na rozhodnutí policie, respektive až na konec, až bude případ uzavřen.

Policie má sice ve všem jasno, protokol ale pojišťovně nedala (a nedá protože je nedává). Předá dál případ úřadům (nebo dokonce soudu pokud viník odmítl dát krev), ty mají 2 měsíce na svolání správního řízení (soud, to ani nemluvím, jak by se určitě táhl). Viník si pak může vzít čas na to aby se odvolal, pak se ještě nakonec odvolá atd. Peníze uvidím, až se to vše vyřeší.

Co s tím? Jako by nestačilo, že v ulici kde je 20Km/h jel mnohem více, jel pod vlivem alkoholu, narazil do stojícího auta zaparkovaného u kraje v protisměru, vůbec nebrzdil atd. On bude dělat problémy dále. Bohužel nemám telefonní číslo, ale nebydlí daleko, takže se bude konat návštěva.

Pojišťovna nic neurychluje, proč by, ona musí solit peníze (i když je v tomto případě bude nejspíš zpětně vymáhat u viníka) a navíc by musela být nepříjemná ke svému klientovi.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Pirates of the Caribbean: At Worlds End - Piráti z Karibiku: Na konci světa Následující text: Grindhouse: Death Proof - Grindhouse: Auto zabiják »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] web Michal Podobný zážitek s pojišťovnou

Stalo se mi něco podobného, nakonec to však dopadlo dobře, protože jsem si s viníkem „promluvil“, takže to na pojišťovně jenom svištělo 8-)

16. 9. 2009 St 20.39
reaguj[2] web standa ručení

V těchto případech nezustáva nic jiné než tlačit na pojišťovnu, borbardovat ji telefonáty, vyhrážet se…zajímalo by mně jak to celé dopadlo, měl jsem podobnou zkušenost, dopadlo to dobře, ale smlouvu jsem pak vypovědel a uzavřel pojistku jinde.

6. 8. 2013 Út 10.26
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK