Apocalypto

autor: Roman Pagač | 7. 11. 2007 St 08.00 | tisk | Film/hudba/kultura | 3 komentáře | 1788x

apoc45vpravo


Drama / Dobrodružný / Historický / Akční
USA, 2006, 138 min


Režie: Mel Gibson
Hrají: Rudy Youngblood, Raoul Trujillo, Dalia Hernandez

Jejich osud byl předurčen. Toto dobrodružství vás zavede do Střední Ameriky, abyste zažili, co jste ještě nepoznali. Je to jedna z verzí zániku mayské kultury. Mladík Jaguáří tlapa je chycen a odvlečen do ohromného mayského města, kde čelí obětovaní se bohu. Hnaný láskou a pomstou uteče, aby záchránil manželku a pomstil svého otce. Tento film je opravdu neuvěřitelný …
Pro ty, co mají rádi filmy, tak doporučuji:

Gladiátor
Vikingové
Poslední samuraj


HODNOCENÍ
Roman Pagač: hvezdicky5
mandus: hvezdicky3Trailer


Obrázky

apoca2 apoca
apoca apoca4
apoca5 apoca6
apoca7

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: 3:10 to Yuma Následující text: Rescue Dawn »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] Dagmar APOCALYPTO......... ?!

Je to strhující freska přibližujícího se konce „civilizace“ Mayů – která vás doslova „přibije“ do křesla !! Divák je vtažen do děje tak poutavého, že se stává jeho součástí. A i když nemůže, mnohé by rád změnil. Je to jako podobenství, veškeré naší „civilizace“! Jsem ráda, že Mel Gipson opět natočil film – který jak doufám osloví hodně filmových fanoušků. A jeho dílo se stane skvostem jejich filmotéky.

11. 11. 2007 Ne 13.40
reaguj[2] web mandus čekal sem více

Film měl 100* větší potenciál, ten byl naprosto nevyužit. Z celé civilizace Máyů byly zobrazeny jen bitky a vraždy a to ještě chudého kmene žijícího v lesích… Vyspělost nebyla zobrazena takřka vůbec a rituál na pyramidě není nejspíše máyský ale aztécký. V podstatě to ani není moc o civilizaci Mayů, jak jsem čekal. honičky v lese takové akční spějíci do happyendu… Jediné co se dozvíme je, žy Máyové byli velmi vyzdobení (tetování, piercing a podobně) a že to bili bezcitní surovci.

12. 11. 2007 Po 00.40
reaguj[3] Dragonessa mel

Podle mě nešlo v tomto filmu přesně zobrazit všechny aspekty mayské civilizace, to se můžeme kouknout na dokumentární filmy. Film mě dostal do stavu hlubokého znepokojení, které snad pochopí ten, kdo má vlastní rodinu a často se zabývá nejen vlastní budoucností. A nakonec si uvědomí, že člověk, jako živočišný druh, je ten nejkrutější a nejdomýšlivější ze všech. Bravo Mele!!!!!

12. 11. 2007 Po 11.39
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK