A byla tma

autor: mandus | 20. 1. 2007 So 16.40 | tisk | Ostatní | 0 komentářů | 1397x

Smůla, celá Nová Paka je rozsvícena, jen naše ulice stále potmě. Na konci Nerudovky se skácel strom přímo na elektrické vedení… 32hodin bez elektřiny, v zimě, kdy se stmívá již velmi časně se toho doma moc dělat nedá. Navíc oprava by netrvala tak dlouho, ale kuli kalamitě, která se odehrála, měli elektrikáři co dělat, aby zprovoznili celá města a vesnice, tak naše ulička zbyla až na konec.Doma nic nemůžete, pokud tam nejste s někým druhým, s kým se v té zimě můžete zahřát. :-) Nejde si ani číst, ani uklízet, ani upéct bábovku (né že bych to uměl). Člověk si uvědomí jak jsme úplně závislí na elektřině, je všude a bez ní to v moderním světě nejde. Pokud si chci uvařit čaj musím najít sirky abych zapálil plotýnku (díky Bohu že je plynová), ten čudlík vyvolávající jiskru opravdu nefunguje, i když jsem ho pokaždé ozkoušel :-), zrovna tak když jdu se svíčkou do koupelny ze zvyku klapnu vypínačem. Holit se při světle svíčky je také ohromný zážitek. Světlo svíčky je nepoužitelné skoro na nic, jen zmírňuje to utrpení. Kdybych si chtěl třeba číst při svíčce asi bych přišel o oči. Jde jen spát, nebo ležet a čumět na svíčku, poslouchat mp3 přehrávač.

Teď jak to píšu si uvědomuji, že to vlastně je tragédie, ale nevím jestli to, že vypnuli proud, nebo to, že na věci, které jsou v tu chvíli možné a hezké jsou potřeba dva, a mě ta druhá chybí.

Takže musím někam vypadnout, koupit si něco k jídlu (kuřecí plátky A la bažant ve Vinárně u Rynku chutnaly výborně). Již bylo naplánováno jít na maturitní ples gymnázia, který se nakonec zakončí v rokáči… a zase do tmy. Ráno jsem probuzen k obědu, je po jídle a proud stále nejde, nevadí, jsem stejně unaven a je zima, topení netopí. Ležím pod peřinou a poslouchám audiostopu červeného trpaslíka nahranou na mobilu…

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Zajímavé webové stránky leden 2007 (odkazy) Následující text: Universal Office a cena za výjezd »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK